- Ürünler
- Profesyonel Ses/Video
- Video Matris Anahtarları
- Kesintisiz
-
VM5404HA
- VM5808HA
- VM0202HB
- VM8584
- VM7584
- VM3250
- VM7824
- VM8824
- VM6404HB
- ATEN Video Matrix Control App
- ATEN Unizon
- VM7904
- VM0808HB
- VM0404HB
- VM-FAN554
- VM1600A
- VM6809H
- VM51616H
- VM7814
- VM8814
- VM0202H
- 2X-035G
- 2X-034G
- VM-FAN556
- VM-PWR800
- VM3200
- VM0404HA
- VM7404
- VM7104
- VM7514
- VM8514
- VM8804
- VM7804
- VM8604
- VM7604
- 2X-026G
- 2X-027G
- VM3404H
- VM5404H
- VM5808H
- VS0202
Ölçekleyici ile 4 x 4 HDMI Matris Anahtarı
VM5404HA
- 4 HDMI kaynağının herhangi birini 4 HDMI görüntüsüne yönlendirir
- Yerel HDMI çıkışı – çoklu görüntü penceresinde 4 video kaynağının önizlenmesini sağlar
- ATEN Video Matris Kontrol uygulaması ve ATEN Kontrol Sistemi ile birlikte ön panel düğmeleri/RS-232/Ethernet (Telnet/Web Arayüzü) bağlantısı, birden fazla sistem yapılandırma yöntemi
- ATEN Sorunsuz Anahtar teknolojisi – sürekli video akışı, gerçek zamanlı geçiş ve kararlı sinyal iletimi sağlamak için FPGA'yı benimser
- Tüm Özellikler

En üstün video duvarı çözümü olarak, FPGA tabanlı VM5404HA, kesintisiz video akışlarını, gerçek zamanlı kontrolü ve kararlı sinyal iletimini sağlayan ATEN'in özel Seamless Switch teknolojisine sahiptir. Dahili scaler, herhangi bir giriş video akışını çıkış ekranının yerel çözünürlüğüne uyacak şekilde otomatik olarak ölçeklendirerek en iyi video ve resim kalitesini sağlar. Ekran yırtılmasını önlemek için VM5404HA, ölçekleyici çıkış kare hızlarını giriş sinyali kare hızlarıyla senkronize etmek için FrameSync teknolojisini benimser, böylece etkileyici yırtılmamış video duvarları garanti eder.
Ses işlevselliği konusunda, Matris Anahtarı ses çıkartma özelliğine sahiptir, böylece herhangi bir HDMI girişinden dijital sesin kurulumun esnekliğini artırmak için stereo çıkışa atanmasını sağlar. VM5404HA, özelleştirilebilir, gerçek zamanlı AV sinyali taşımacılığının birden fazla kaynaktan bir veya daha fazla hedefe gerektiği senaryolarda ideal olan bir HDMI video yönlendirme çözümüdür, kontrol merkezlerinden sunucu odalarına, her türlü video duvarı uygulamasına kadar gereken." }
Paket İçeriği
- Scaler özellikli 1x HDMI Matris Anahtarı
- 1x güç kablosu
- 1x montaj kiti
- 1x kullanım talimatları
- 4 HDMI kaynağının herhangi birini 4 HDMI görüntü biriminden herhangi birine yönlendirir
- Yerel HDMI çıkışı – çoklu görüntü penceresinde 4 video kaynağının önizlenmesini sağlar
- ATEN Video Matris Kontrol uygulaması aracılığıyla cihaz durumu görüntülenebilir ve kontrol edilebilir
- Video Duvarı işlevselliği sezgisel web GUI* aracılığıyla 8 düzen için özelleştirme imkanı sunar
- Görüntüyü optimize etmek için giriş çözünürlüklerini otomatik olarak dönüştüren yerleşik ölçekleyici
- FrameSync – ölçekleyici çıkış kare hızını giriş sinyali kare hızına senkronize ederek görüntü yırtılmasını önler
- ATEN Sorunsuz Anahtarlama teknolojisi* – sürekli video akışı, gerçek zamanlı geçiş ve kararlı sinyal iletimi sağlamak için FPGA'yı benimser ve video formatlarını birleştirir
- EDID Expert – sorunsuz başlatma, yüksek kaliteli görüntüleme ve farklı ekranlarda en iyi çözünürlüğün kullanımı için optimum EDID ayarlarını seçer
- Ses etkin; HDMI sesi stereo ses olarak çıkarılabilir
- HDMI (3D, Derin renk); HDCP 1.4
- Dolby True HD ve DTS HD Master sesini destekler
- Tüketici Elektroniği Kontrolünü (CEC) destekler
- HDMI için ESD koruması
- Firmware güncellenebilir
- Raf montajına uygun (1U tasarım)
*Not:
1. Sorunsuz Anahtarlama etkinleştirildiyse, video çıkışı 3D, Derin Renk veya taramalı (yani, 1080i) çözünürlükleri göstermeyecektir. Bu özellikleri kullanmak için Sorunsuz Anahtarlamanın devre dışı bırakılması gerekmektedir.
2. Videolar, Sorunsuz Anahtarlama veya Video Duvarı etkinleştirildiğinde aralık dışında görüntülenmeyebilir, bu durumda lütfen cihazınızın görüntü ayarlarını ayarlayın.

| Video Girişi | |
| Arayüzler | 4 x HDMI Tip A Dişi (Siyah) |
| Empedans | 100 Ω |
| Maks. Mesafe | 5.0 m |
| Video Çıkışı | |
| Arayüzler | 4 x HDMI Tip A Dişi (Siyah) (Dizi Modu): 1 x HDMI Tip A Dişi (Siyah) |
| Empedans | 100 Ω |
| Maks. Mesafe | 15 m |
| Video | |
| Max. Veri Hızı | Lane başına 2.25 Gbps (6.75 Gbps) |
| Maks. Piksel Saati | 225 MHz |
| Uygunluk | HDMI (3D, Derin Renk) HDCP 1.4 Uyumlu Tüketici Elektroniği Kontrolü (CEC) |
| Maks. Çözünürlük | 1080p'ye kadar |
| Maks. Mesafe | 15 m'ye kadar |
| Ses | |
| Çıktı | 1 x Mini Stereo Jack Dişi (Yeşil) |
| Kontrol | |
| RS-232 | Bağlantı noktası: 1 x DB-9 Dişi (Siyah) Baud hızı ve protokol: Baud Hızı: 19200, Veri Bitleri: 8, Dur Bitleri: 1, Parite: Yok, Akış Kontrolü: Yok |
| Ethernet | 1 x RJ-45 Dişi |
| EDID Ayarları | EDID Modu:Varsayılan / Bağlantı Noktası 1 / Remix / Özelleştirilmiş (EDID Sihirbazı desteği) |
| Bağlantı noktaları | |
| Güç | 1 x 3'lü AC Prize |
| Güç | |
| Maksimum Giriş Güç Derecelendirmesi | 100-240 VAC; 50-60 Hz; 1.0A |
| Güç Tüketimi | AC110V:35.7W:167BTU/h AC220V:34.9W:164BTU/h Not: ● Watt cinsinden ölçülen değer, cihazın harici bir yükleme olmadan tipik güç tüketimini gösterir. ● BTU/saat cinsinden ölçülen değer, cihazın tam kapasiteyle çalıştığında tükettiği gücü gösterir. |
| Çevresel | |
| Çalışma Sıcaklığı | 0-40°C |
| Depolama Sıcaklığı | -20 - 60°C |
| Nem | 0 - 80% RH, Kondens Oluşmayan |
| Fiziksel Özellikler | |
| Konut | Metal |
| Ağırlık | 5.12 kg (11.28 lb) |
| Boyutlar (U x G x Y) | 43.24 x 37.82 x 4.40 cm (17.02 x 14.89 x 1.73 in.) |
| Kutu Miktarı | 1 adet |
| Not | Bazı kabinet tipi ürünler için lütfen standart fiziksel boyutların WxDxH olarak ifade edildiği ancak LxWxH formatında olduğunu unutmayın. |
| Input Resolutions | 1080P HDMI | 720 x 480p 60 Hz (4:3) / (16:9) |
| 640 x 480 @ 60/72/75 Hz | 1280 x 720p 60 Hz (16:9) | |
| 800 x 600 @ 56/60/72/75 Hz | 1920 x 1080i 60 Hz (16:9) | |
| 1024 x 768 @ 60/70/75 Hz | 1920 x 1080p 60 Hz (16:9) | |
| 1280 x 800 @ 60 Hz | 720 x 576p 50 Hz (4:3) / (16:9) | |
| 1280 x 1024 @ 60/75 Hz | 1280x720p 50Hz (16:9) | |
| 1366 x 768 @ 60 Hz | 1920 x 1080i 50 Hz (16:9) | |
| 1400 x 1050 @ 60 Hz | ||
| 1440 x 900 @ 60 Hz | ||
| 1600 x 1200 @ 60 Hz | ||
| 1680 x 1050 @ 60 Hz | ||
| 1920 x 1080 @ 60 Hz | ||
| 1920 x 1200 @ 60 Hz (Reduced Blanking) | ||
| 640 x 480p 60 Hz (4:3) |
Kullanıcı Kılavuzu
| Dosya Adı | Yayın Tarihi |
| vm5404ha-vm5808ha-user-manual-w.pdf (5.34 MB) | 2024-11-20 |
Hızlı Başlangıç Kılavuzu
vm5404ha_vm5808ha_video_matrix_switch_qsg.pdf (1.27 MB)CAD Çizimi
VM5404HA_V01_CAD_Drawing.pdf (81.16 KB)Yazılım
| Açıklama | Sür. | Yayın Tarihi | Dosya Adı |
| Firmware Upgrade | v1.2.113 | 2025-05-22 | vm5404ha-v1.2.113.zip |
| Firmware Upgrade | v1.2.111 | 2024-12-27 | vm5404ha-v1.2.111.zip |
| Firmware Upgrade | v1.1.109 | 2024-08-26 | vm5404ha-v1.1.109.zip |
| Firmware Upgrade | v1.1.108 | 2024-07-23 | vm5404ha-v1.1.108.zip |
| Firmware Upgrade | v1.1.105 | 2024-03-12 | vm5404ha-v1.1.105.zip |
Not : 3 yıldan daha eski firmware sürümleriyle ilgili talepler için lütfen Teknik Destek ekibiyle iletişime geçin.
Yazılım ve Sürücüler
| İşletim Sistemi | Açıklama | Sür. | Yayın Tarihi | Dosya Adı |
| Yazılım Güncelleme Aracı | ||||
| Firmware upgrade tool | v1.2.114 | 2025-05-05 | FirmwareUpgradeTool-Setup-v1.2.114.zip | |
Not : Yukarıda listelenen tüm ürünler, amaçlanan kullanımlarıyla tam uyumluluk açısından doğrulanmıştır (uygulanabildiği durumlarda; örneğin KVM anahtarı ve uzatıcılarla klavye/video/fare uyumluluğu).Daha fazla işlevsellik ile ilgili sorularınız için lütfen Destek Merkezi’ı ziyaret ederek destek alın.
Relevant Products Hepsini Gör
Uyumlu Kablolar Hepsini Gör
VM5404HA
ATEN KVM over IP Solutions Online Trial
SEPETE EKLENEN ÜRÜN

