9 x 9 4K HDMI HDBaseT-Lite Matris Anahtarı
Üretimi durdurulduVM3909H
- 9 adet HDMI girişini destekler ve 9 adet HDMI ve HDBaseT çıkışını yansıtır
- Yansıtılan HDMI çıkışları, ilgili HDBaseT çıkışını doğrulamak veya ek video görüntüsü olarak kullanılabilir*
- HDBaseT Bağlantısı – HDMI ekranları uzun mesafelerde bir Cat 5e/6/6a kablo üzerinden bağlar
- HDBaseT üzerinden Güç (POH) – tek bir Cat 5e/6/6a kablo üzerinden anahtardan alıcıya uzun mesafelerde güç sağlar** / ***
- Tüm Özellikler



HDBaseT teknolojisinin hızlı gelişimiyle birlikte ATEN, yeni VM3909H HDMI HDBaseT-Lite Matris Anahtarını piyasaya sürdü. Anahtar, sıkıştırılmamış 4K/Full HD dijital video, ses, IR ve gücü HDBaseT teknolojisi aracılığıyla tek bir Cat 6a kablo ile 40/70 metreye kadar uzatır.
VM3909H, VE805R/VE816R alıcılar ile bir araya getirildiğinde hem ATEN Sorunsuz Anahtarlama™ teknolojisini hem de Video Duvarı işlevselliğini destekler. ATEN'in özel Sorunsuz Anahtarlama™ teknolojisi, sürekli video akışı, gerçek zamanlı kontrol ve tüm kaynaklar arasında kararlı sinyal iletimini sağlamak için bir FPGA grafik işlemcisinden yararlanır. Video Duvarı işlevselliği, özelleştirilmiş ekran düzenleri için 18 video duvarı profili oluşturmanıza olanak tanır ve bunun için kullanıcı dostu bir web arayüzü sunar. HDBaseT üzerinden Güç (POH) özelliği, Cat 5e kablo aracılığıyla VE802R alıcıları ek bir güç kaynağı kullanmadan güçlendirmenin akıllıca bir yolunu sunar.
VM3909H, ön panel düğmeleri, kızılötesi, RS-232 ve Ethernet (Telnet/Web GUI) bağlantıları aracılığıyla kontrol edilen güvenilir sinyal dağıtımı ile esneklik sunar. Konut, ticari ve konferans merkezi ortamları için tasarlanmış işlevsel ve entegre bir kontrol sistemi olarak geliştirilmiştir.

Paket İçeriği
- 1x VM3909H HDMI HDBaseT-Lite Matris Anahtarı
- 1x Güç Kablosu
- 1x Montaj Kiti
- 1x Kullanım Talimatları
- 9 adet HDMI girişini destekler ve 9 adet HDMI ve HDBaseT çıkışını eşler
- Eşlenmiş HDMI çıkışları, ilgili HDBaseT çıkışını doğrulamak veya ek bir video ekranı olarak kullanılabilmektedir*
- HDBaseT Bağlantısı – bir Cat 5e/6/6a kablo üzerinden uzun mesafelere HDMI ekranlar bağlar
- HDBaseT Karışıklık Önleme – yüksek kaliteli video iletimi sırasında sinyal karışmasına direnir
- HDBaseT üzerinden Güç (POH) – tek bir Cat 5e/6/6a kablo üzerinden anahtardan alıcıya uzun mesafelere güç sağlar ** / ***
- Seamless Switch™ Teknolojisi – ATEN FPGA motoru, sürekli video akışı, gerçek zamanlı geçiş ve kararlı sinyal iletimi sağlamak üzere video formatlarını birleştirir**
- Video Duvar - sezgisel web arayüzü üzerinden özel video duvarı düzenleri oluşturmanıza olanak tanır**
- EDID Expert™ – farklı ekranlarda sorunsuz başlatma, yüksek kaliteli görüntüleme ve en iyi video çözünürlüğünün kullanımı için optimum EDID ayarlarını seçer
- Çoklu Kontrol Yöntemleri – ön panel düğmeleri, IR, RS-232 ve Ethernet (Telnet/Web Arayüzü) bağlantıları aracılığıyla sistem yönetimi
- Hızlı ve çevik bir şekilde ATEN Video Matris Kontrol Uygulaması üzerinden görüntüleme ve kontrol
- İki yönlü IR kanal bağlantı noktaları, 30 KHz ila 60 KHz aralığındaki tam frekanslı IR sinyallerini destekler
- ATEN'in LockPro™ HDMI kablo kilidi ile HDMI kablolarını cihaza güvenli bir şekilde bağlama desteği
- Firmware Güncellenebilir
- Rack Montajı Yapılabilir (VM3909H: 2U Tasarımı)
Not:
* HDMI çıkışları Video Duvarı ve Seamless Switch™ işlevlerini destekleyemez.
** Seamless Switch™, Video Duvarı ve POH özellikleri, uyumlu bir alıcı kullanıldığında yalnızca mevcuttur.
*** VM3909H, bağlantı noktası başına 48 VDC'de 15,4 W'a ve toplamda 75 W'a kadar güç sağlayabilir; lütfen VM3909H'ye bağlı cihazların güç tüketiminin bu sınırı aşmadığından emin olun.


| Video Girişi | |
| Empedans | 100 Ω |
| Arayüzler | 9 x HDMI Tip A Dişi (Siyah) |
| Maks. Mesafe | 3.0 m |
| Video Çıkışı | |
| Arayüzler | 9 x HDMI Tip A Dişi (Siyah) ; 9 x RJ-45 Dişi |
| Empedans | 100 Ω |
| Maks. Mesafe | HDMI: 15 m'ye kadar HDBaseT (Sınıf B): 4K için 35 m'ye kadar (Cat 5e/6) / 40 m (Cat 6a); 1080p için 60 m'ye kadar (Cat 5e/6) / 70 m (Cat 6a) |
| Video | |
| Max. Veri Hızı | Her bir Şerit Başına 3.4 Gbps olmak üzere 10.2 Gbps |
| Maks. Piksel Saati | 340 MHz |
| Uygunluk | HDMI (3D, Derin Renk, 4K); HDCP 1.4 Uyumlu Tüketici Elektroniği Kontrolü (CEC) HDBaseT Uyumlu |
| Maks. Çözünürlük | 60Hz'de 4096 x 2160 / 3840 x 2160'e kadar (4:2:0); 30Hz'de 4096 x 2160 / 3840 x 2160 (4:4:4) |
| Maks. Mesafe | 70 metreye kadar |
| Kontrol | |
| RS-232 | Bağlantı noktası: 1 x DB-9 Dişi (Siyah) Baud hızı ve protokol: Baud Hızı: 19200, Veri Bitleri: 8, Dur Bitleri: 1, Parite: Yok, Akış Kontrolü: Yok |
| IR Kanalı | 9 x Mini Stereo Jack Dişi (Siyah); 30-60 KHz tam aralık iletim |
| Ethernet | 1 x RJ-45 Dişi |
| EDID Ayarları | EDID Modu:Varsayılan / Bağlantı Noktası 1 / Remix / Özelleştirilmiş |
| Bağlantı noktaları | |
| Güç | 1 x 3'lü Yuvarlak AC Priz |
| Güç | |
| Maksimum Giriş Güç Derecelendirmesi | 100-240 VAC; 50-60 Hz; 1.0A |
| Güç Tüketimi | AC110V:122W:572BTU/h AC220V:120W:563BTU/h Not: ● Watt cinsinden ölçülen değer, cihazın harici bir yükleme olmadan tipik güç tüketimini gösterir. ● BTU/saat cinsinden ölçülen değer, cihazın tam kapasiteyle çalıştığında tükettiği gücü gösterir. |
| Çevresel | |
| Çalışma Sıcaklığı | 0-50°C |
| Depolama Sıcaklığı | -20 - 60°C |
| Nem | 0 - 80% RH, Kondensiz |
| Fiziksel Özellikler | |
| Konut | Metal |
| Ağırlık | 7.33 kg (16.15 lb) |
| Boyutlar (U x G x Y) | 43.24 x 38.23 x 8.80 cm (17.02 x 15.05 x 3.46 in.) |
| Kabinet Yüksekliği (U Birimi) | 2U |
| Kutu Miktarı | 1 adet |
| Not | Bazı kabinet tipi ürünler için lütfen standart fiziksel boyutların WxDxH olarak ifade edildiği ancak LxWxH formatında olduğunu unutmayın. |
Başarı Hikayeleri
![]() |
![]() |
Kullanıcı Kılavuzu
| Dosya Adı | Yayın Tarihi |
| video-matrix-control-app-user-manual-w.pdf (2.82 MB) | 2023-07-25 |
| vm3404h-vm3909h_um_w_2021-11-25.pdf (4.31 MB) | 2021-11-25 |
Hızlı Başlangıç Kılavuzu
vm3404h_3909h_video_matrix_switch_qsg.pdf (2.08 MB)CAD Çizimi
VM3909H-ASM-V02_WEB.pdf (63.82 KB)Yazılım
| Açıklama | Sür. | Yayın Tarihi | Dosya Adı |
| Firmware Upgrade | v3.5.341 | 2021-07-07 | vm3909h_v3.5.341.zip |
Not : 3 yıldan daha eski firmware sürümleriyle ilgili talepler için lütfen Teknik Destek ekibiyle iletişime geçin.
Compatible Products Hepsini Gör
- Video Uzatıcılar
- Video Anahtarları
- KVM Uzatıcılar
- Yönetim / Kontrol Yazılımı
- Audio / Video Bağlantı Çözümleri
Not : Yukarıda listelenen tüm ürünler, amaçlanan kullanımlarıyla tam uyumluluk açısından doğrulanmıştır (uygulanabildiği durumlarda; örneğin KVM anahtarı ve uzatıcılarla klavye/video/fare uyumluluğu).Daha fazla işlevsellik ile ilgili sorularınız için lütfen Destek Merkezi’ı ziyaret ederek destek alın.
Uyumlu Aksesuarlar Hepsini Gör
VM3909H
ATEN KVM over IP Solutions Online Trial
SEPETE EKLENEN ÜRÜN



