- Produkty
- KVM
-
Przełączniki KVM LCD / Konsole LCD
- Przełączniki KVM kablowe
- Przełączniki KVM Cat 5
- Urządzenia do współużytkowania komputerów
- Przełączniki KVM Desktop
- Przełączniki KVM over IP
- Ekstendery KVM
- System matrycowy KVM over IP
- Oprogramowanie do zarządzania / Centrum sterowania
- Przełączniki KVM Rack
- Rozwiązania zdalnego zarządzania i monitorowania
- Przełączniki KVM Secure
- Serwery konsoli szeregowej
- Moduły KVM i akcesoria
- Akcesoria
- Przełączniki KVM LCD
- CL1316
16-portowy przełącznik KVM LCD PS/2-USB VGA typu Single Rail
CL1316
- Wyjątkowe podświetlenie diodami LED - zaprojektowane przez firmę ATEN w celu podświetlania klawiatury i panelu dotykowego umożliwiające widoczność przy słabym oświetleniu
- Pojedyncza konsola kontroluje maksymalnie 256 komputerów kaskadowo w 2 poziomach i można do niej podłączyć do 16 przełączników.
- Wbudowana konsola z panelem LCD 19" podświetlanym diodami LED
- Emulacja klawiatury i myszy USB lub PS/2 – komputery uruchamiają się nawet wtedy, gdy konsola zajmuje się innymi zadaniami
- Wszystkie Funkcje
Przy ograniczeniach powierzchni zajmowanej przez serwery i rosnących kosztach utrzymania, administratorzy sieci częściej niż kiedykolwiek wcześniej szukają rozwiązań, które umożliwią zmniejszenie kosztów i wymagań w odniesieniu do powierzchni. Przełączniki ATEN LCD KVM umożliwiają oszczędność powierzchni oraz jednolite podejście do technologii przełączników KVM, integrując panel LCD, pełną klawiaturę i touchpad we wsuwanej obudowie stelażowej o wysokości 1U.
Przełącznik CL1316 LCD KVM ma wbudowany panel LCD 19" podświetlanym diodami LED, który umożliwia dostęp do maksymalnie 16 komputerów i sterowanie nimi z pojedynczej konsoli (klawiatura, mysz i monitor). Można połączyć kaskadowo do 16 przełączników, co daje całkowitą liczbę maksymalnie 256 komputerów kontrolowanych z pojedynczej konsoli składającej się z klawiatury, monitora i myszy.
Konfiguracja jest szybka i łatwa – wystarczy wpiąć kable do odpowiednich gniazd i to wszystko. Przełącznik obsługuje złącza USB i PS/2 komputerów. Przełącznik CL1316 odbiera polecenia bezpośrednio z klawiatury, tak więc nie wymaga konfiguracji jakiegokolwiek oprogramowania. Przełączanie między komputerami można wykonać za pomoca ręcznego naciśnięcia przycisku na panelu czołowym z diodami LED, wprowadzenie kombinacji klawiszy z klawiatury lub za pomocą menu ekranowego w wielu językach.
Uwaga: Dostępne są opcjonalne zestawy do montażu w szafie Rack. Więcej informacji można znaleźć w części: Kompatybilne akcesoria poniżej lub pod linkiem: LCD KVM Optional Rack Mount Kit
Zawartość opakowania
- 1x przełącznik CL1316 LCD KVM z zestawem do montażu w stelażu
- 2x dedykowany kabel KVM (VGA, USB; 1.8m/6ft)
- 1x kabel do aktualizacji oprogramowania sprzętowego
- 1x kabel zasilający
- 1x instrukcja dla użytkownika
- Wyjątkowe podświetlenie diodami LED - zaprojektowane przez firmę ATEN w celu podświetlania klawiatury i panelu dotykowego umożliwiające widoczność przy słabym oświetleniu
- Pojedyncza konsola kontroluje maksymalnie 256 komputerów kaskadowo w 2 poziomach i można do niej podłączyć do 16 przełączników.
- Wbudowana konsola z panelem LCD 19" podświetlanym diodami LED
- Podwójny interfejs – obsługuje komputery z klawiaturą i myszą PS/2 lub USB
- Obsługa wielu platform – Windows 2000/XP/Vista, Linux, Mac i Sun
- Obsługuje klawiatury USB PC, Mac i Sun
- Automatyczne wykrywanie interfejsów PS/2 i USB
- Emulacja klawiatury i myszy USB lub PS/2 – komputery uruchamiają się nawet wtedy, gdy konsola zajmuje się innymi zadaniami
- Doskonała jakość wideo – do 1280 x 1024 @ 75 Hz; DDC2B
- Wygodne przełączanie komputerów za pomocą przycisków na panelu czołowym, skrótów klawiaturowych lub za pomocą menu ekranowego w wielu językach
- Dwupoziomowe zabezpieczenie hasłem – tylko autoryzowani użytkownicy widzą i kontrolują komputery; do czterech użytkowników i jeden administrator, każdy z oddzielnym profilem
- Funkcja autoskanowania do monitorowania komputera wybranego przez użytkownika
- Tryb rozgłaszania (broadcast) – jednoczesne wykonywanie operacji na wszystkich wybranych komputerach
- Możliwość podłączania w trakcie pracy – podłączanie lub odłączanie komputerów bez odłączania zasilania
- Brzęczyk wł./wył. klawiszem skrótu i w menu ekranowym
- Montaż w stelażu
- Dostępne są opcjonalne zestawy do montażu w stojaku, zapewniające łatwe opcje instalacji
- Obsługiwany język klawiatury: angielski (amerykański), angielski (brytyjski), francuski, niemiecki, niemiecki (szwajcarski), grecki, włoski, japoński, węgierski, koreański, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny, rosyjski
Więcej informacji na temat łatwej instalacji w stelażu...

| Połączenia komputera | |
| Bezpośrednie | 16 |
| Maksymalnie | 256 (połączenie kaskadowe) |
| Wybór portu | Menu ekranowe, przyciski skrótów, przyciski chwilowe |
| Złącza | |
| Porty KVM | 16 x SPHD-17 żeńskie (żółte) |
| Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x gniazdo RJ-11 (czarne) |
| Zasilanie | 1 x gniazdo AC 3-bolcowe (IEC60320/C14) |
| Przełączniki | |
| Resetowanie | 1 x zagłębiony przycisk chwilowy |
| Zasilanie | 1 x przełącznik kołyskowy |
| Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x przełącznik hebelkowy |
| Sterowanie LCD | 4 x przycisk chwilowy |
| Wł./wył. LCD | 1 x przycisk chwilowy |
| Porty | 16 x przycisk chwilowy |
| Diody LED | |
| Online | 16 (pomarańczowe) |
| Wybór | 16 (zielony) |
| Zasilanie | 1 (ciemnozielony) 1 (pomarańczowy) |
| Blokada | 1 (zielony) |
| Emulacja | |
| Klawiatura/Mysz | PS/2, USB |
| Specyfikacje panelu | |
| Módulo LCD | 19-calowy TFT-LCD |
| Rozstaw pikseli | 0,294 mm x 0,294 mm |
| Obsługa kolorów | 16,7 mln kolorów |
| Współczynnik kontrastu | 1000:1 |
| Luminancja | 250 cd/m² |
| Czas odpowiedzi | 5 ms |
| Kąt widzenia | 170° (w poziomie), 160° (w pionie) |
| Wideo | |
| LCD 19" | 1280 x 1024 przy 75 Hz; DDC2B |
| Odstęp czasu skanowania | 1–255 sekund (domyślnie: 5 s) |
| Znamionowa moc wejściowa | 100–240 V AC; 50/60 Hz; 1 A |
| Pobór mocy | AC110V:25.9W:121BTU/h AC220V:26.1W:122BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0-50°C |
| Temperatura przechowywania | -20-60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% wilgotności wzgl., bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal + plastik |
| Masa | 12.77 kg ( 28.13 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 48.30 x 68.92 x 4.40 cm (19.02 x 27.13 x 1.73 in.) |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
cl1308_1316_lcd_kvm_switch_ds_en.pdf (1.53 MB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| cl1308-cl1316-user-manual-w.pdf (3.57 MB) | 2025-03-18 |
| LCD KVM standard rack mount-installation-guide-w.pdf (448.47 KB) | 2024-11-18 |
Skrócona instrukcja obsługi
cl1308_1316_lcd_kvm_switch_qsg.pdf (6.87 MB)Rysunek CAD
CL1316N-AT-ASM-V02_WEB.pdf (141.56 KB) CL10XXN_CL13XXN-Series-Operating-V01.pdf (72.94 KB)Wzorniki VISIO
cl1316n_visio.vss (1.01 MB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v1.3.122 | 2025-02-27 | cl1308-cl1316-v1.3.122.zip |
| Firmware Upgrade | v1.2.121 | 2023-12-12 | cl1308-cl1316-v1.2.121.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.



