- Produkty
- KVM
-
Przełączniki KVM Rack
- Przełączniki KVM kablowe
- Przełączniki KVM Cat 5
- Urządzenia do współużytkowania komputerów
- Przełączniki KVM Desktop
- Przełączniki KVM over IP
- Ekstendery KVM
- System matrycowy KVM over IP
- Przełączniki KVM LCD / Konsole LCD
- Oprogramowanie do zarządzania / Centrum sterowania
- Rozwiązania zdalnego zarządzania i monitorowania
- Przełączniki KVM Secure
- Serwery konsoli szeregowej
- Moduły KVM i akcesoria
- Akcesoria
- CS1788
8-portowy przełącznik KVM USB DVI Dual Link
CS1788
- Obsługa sygnału wizyjnego cyfrowego (DVI) i analogowego (VGA) — możliwa jest jednoczesna obsługa obu tych sygnałów
- Bardzo wysoka jakość grafiki — rozdzielczość do 2560 x 1600 (Dual Link DVI); 2048 x 1536 (VGA); DDC2B
- Obsługa połączeń kaskadowych do trzech poziomów i sterowania nawet 512 komputerami
- Funkcja Multi-view – możliwość połączenia do czterech modułów CS1788 i wyświetlania obrazu z nawet czterech monitorów (tryb dwa obrazy / trzy obrazy / cztery obrazy)
- Wszystkie Funkcje
8-portowy przełącznik KVM USB DVI Dual Link CS1788 jest uniwersalnym urządzeniem, zapewniającym skonsolidowaną kontrolę nad nawet 8 komputerami z poziomu jednej konsoli obejmującej klawiaturę USB, mysz USB oraz dwa monitory (DVI-I oraz VGA).
Przełączniki można łączyć kaskadowo do 3 poziomów: w maksymalnej konfiguracji 73 przełączniki CS1788 mogą sterować nawet 512 komputerami — wszystko to z poziomu jednej konsoli. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w zarządzaniu instalacjami informatycznymi.
Ponadto przełącznik CS1788 wyposażono w funkcję Multi-view, która umożliwia połączenie za pomocą zwykłych przewodów USB do czterech przełączników i uzyskanie wielomonitorowej, czterowidokowej instalacji, gdzie każdy komputer jest wyposażony w wiele kart graficznych. W ten sposób można zestawiać, analizować i monitorować wyjścia wizyjne w wygodny sposób, znacznie upraszczając środowisko pracy.
Ponadto model CS1788 jest wyposażony w menu ekranowe ATEN, które zapewnia dostęp do dowolnego komputera podłączonego do instalacji. Umożliwia również tworzenie kopii zapasowej oraz w razie konieczności przywracanie ustawień przez menu.
CS1788 zapewnia obsługę klawiatur multimedialnych oraz dźwięku. Możliwe jest dostarczanie sygnału audio do każdego komputera z dwóch mikrofonów oraz odsłuchiwanie wyjścia audio z każdego komputera na dwóch zestawach głośników (w danym czasie obsługiwany jest tylko jeden taki zestaw).
Zawartość opakowania
- 1x 8-portowy przełącznik KVM USB DVI CS1788 z zestawem do montażu w stelażu
- 2x przewód KVM (DVI-D DL, USB, Audio; 1.8m/6ft)
- 1x przewód do uaktualniania oprogramowania sprzętowego
- 1x zasilacz
- 1x podkładki pod urządzenie (4 szt.)
- 1x skrócona instrukcja obsługi
- Kontrolowanie ośmiu komputerów z interfejsami Dual Link DVI lub VGA i 2 dodatkowych urządzeń USB 2.0 za pomocą jednej konsoli USB
- Obsługa sygnału wizyjnego cyfrowego (DVI) i analogowego (VGA) — możliwa jest jednoczesna obsługa obu tych sygnałów
- Obsługa połączeń kaskadowych do trzech poziomów i sterowania nawet 512 komputerami
- Funkcja Multi-view – możliwość połączenia do czterech modułów CS1788 i wyświetlania obrazu z nawet czterech monitorów (tryb dwa obrazy / trzy obrazy / cztery obrazy)
- Wbudowany 2-portowy koncentrator USB 2.0
- Pełna zgodność z normą USB 2.0
- Wybór komputera za pomocą przycisków na panelu przednim, skrótów klawiszowych oraz wielojęzycznego menu ekranowego (OSD)
- Funkcja tworzenia kopii zapasowych / przywracania przez menu ekranowe – administrator może utworzyć kopię zapasową konfiguracji przełącznika i profilu użytkownika
- Dwupoziomowa autoryzacja hasłem (administrator/użytkownik) — lepsze zabezpieczenie systemów
- Menu ekranowe w różnych językach: angielski, niemiecki, japoński, koreański, chiński tradycyjny, chiński uproszczony, hiszpański, rosyjski i francuski
- Obsługa dźwięku — pełne pasmo przenoszenia tonów niskich, zapewniające dobrą jakość w systemach stereofonicznych w układzie 2.1
- Gniazda audio w konsoli na panelu przednim, zapewniające łatwy dostęp
- Obsługa wielu platform: Windows, Linux, Mac, Sun
- Obsługa rozdzielczości panoramicznych
- Bardzo wysoka jakość grafiki — rozdzielczość do 2560 x 1600 (Dual Link DVI); 2048 x 1536 (VGA); DDC2B
- Niezależne przełączanie aktywnych urządzeń: KVM i USB
- Obsługa monitorów cyfrowych i analogowych — pełna zgodność z normą DVI
- Kompatybilność z normą HDCP
- Video DynaSync™ — specjalna technologia ATEN, która eliminuje problemy z wyświetlaniem podczas rozruchu i optymalizuje rozdzielczość podczas przełączania między portami
- Emulacja/obejście portu myszy konsoli — obsługa większości funkcji sterownika myszy oraz myszy wielofunkcyjnych
- Kompletna emulacja klawiatury, zapewniająca rozruch systemów bez zgłaszania błędów
- Obsługa i emulacja klawiatury Mac/Sun*
- Mapowanie klawiatur w różnych językach — angielski (amerykański), angielski (Wielka Brytania), francuski, niemiecki, japoński, koreański, chiński tradycyjny i hiszpański
- Tryb Auto Scan ułatwiający monitorowanie komputerów
- Tryb rozsyłania — możliwość wysyłania poleceń z konsoli do wszystkich komputerów w celu jednoczesnego wykonania pewnych zadań
- Możliwość uaktualnienia oprogramowania sprzętowego
Uwaga: Kombinacje klawiatur PC emulują klawiatury Mac/Sun; klawiatury Mac/Sun współpracują tylko z ich własnymi komputerami

| Połączenia komputera | |
| Bezpośrednie | 8 |
| Maksymalnie | 512 (połączenie kaskadowe) |
| Wybór portu | Menu ekranowe, skróty klawiszowe, przyciski |
| Złącza | |
| Porty konsoli | 2 x gniazdo USB typ A (czarne) 1 x gniazdo HDB-15 (niebieskie)/1 x gniazdo DVI-I żeńskie (białe) 2 x gniazdo stereo typu mini jack (zielone; 1 x panel przedni, 1 x panel tylny) 2 x gniazdo stereo typu mini jack (różowe; 1 x panel przedni, 1 x panel tylny) |
| Porty KVM | 8 x gniazdo USB typ B (białe) 8 x gniazdo DVI-I (białe) 8 x gniazdo stereo typu mini jack (zielone) 8 x gniazdo stereo typu mini jack (różowe) |
| Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x gniazdo RJ-11 |
| Zasilanie | 1 x gniazdo DC |
| Koncentrator USB | 2 x gniazdo USB typ A (białe; 1 x panel przedni, 1 x panel tylny) |
| Przełączniki | |
| Wybór portu | 8 x przycisk chwilowy |
| Resetowanie | 1 x zagłębiony przycisk chwilowy |
| Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x przełącznik suwakowy |
| Diody LED | |
| Połączenie USB | 8 (zielony) |
| Zasilanie | 1 (ciemnozielony) |
| Online/wybór | 8 (pomarańczowe) |
| Emulacja | |
| Klawiatura/Mysz | USB |
| Wideo | DVI Dual Link: 2560 x 1600; VGA: 2048 x 1536 |
| Odstęp czasu skanowania | 1–255 sekund (domyślnie: 5 s) |
| Pobór mocy | DC5.3V:8.26W:64BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 – 50°C |
| Temperatura przechowywania | -20 – 60°C |
| Wilgotność | 0–80% wilgotności wzgl., bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 2.80 kg ( 6.17 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 43.72 x 16.12 x 4.40 cm (17.21 x 6.35 x 1.73 in.) |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
cs1788_rack_kvm_switch_ds_en.pdf (581.96 KB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| cs1768-cs1788-user-manual-w.pdf (3.88 MB) | 2023-09-18 |
Skrócona instrukcja obsługi
cs1768_1788_rack_kvm_switch_qsg.pdf (4.55 MB)Rysunek CAD
CS1788-ASM-V02_WEB.pdf (44.88 KB)Wzorniki VISIO
cs1788_visio.vss (846 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v1.6.153 | 2022-12-12 | cs1788_v1.6.153.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.


