- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Standard
-
VM0202H
- VM5808HA
- VM5404HA
- VM0202HB
- VM8584
- VM7584
- VM3250
- VM7824
- VM8824
- VM6404HB
- ATEN Video Matrix Control App
- ATEN Unizon
- VM7904
- VM0404HB
- VM0808HB
- VM-FAN554
- VM1600A
- VM6809H
- VM51616H
- VM8814
- VM7814
- VM-PWR800
- VM3200
- 2X-035G
- 2X-034G
- VM-FAN556
- VM0404HA
- VM7404
- VM7104
- VM7514
- VM8514
- VM8804
- VM7804
- VM8604
- VM7604
- 2X-026G
- 2X-027G
- VM3404H
- VM5404H
- VM5808H
- VS0202
Matrycowy przełącznik wideo HDMI 2x2 4K
VM0202H
- Podłączenie 2 źródeł HDMI do dowolnych dwóch wyświetlaczy HDMI
- HDMI (3D, Deep Color, 4k); kompatybilne z HDCP 1.4
- Maks. szybkość transmisji 10.2 Gb/s (3.4 Gb/s na tor)
- Wiele możliwości obsługi – poprzez przyciski na panelu frontowym, pilot IR oraz komendy RS-232
- Wszystkie Funkcje



Idealne rozwiązanie do zarządzania treścią na dwóch monitorach
VM0202H to kompaktowy przełącznik matrycowy 2 x 2 zgodny z urządzeniami źródłowymi i wyświetlającymi ze złączami HDMI. Każde wejście może być kierowane do dowolnego wyjścia, co ogranicza konieczność przenoszenia urządzeń lub kabli podczas wyświetlania zawartości z różnych źródeł HDMI na różnych wyjściach. Jest to idealne rozwiązanie do sal konferencyjnych i lekcyjnych, a także wszędzie tam, gdzie trzeba przełączać między dwoma różnymi źródłami sygnału wideo na różnych wyświetlaczach.


Zachwycająca jakość wideo w 4K
Obsługując rozdzielczości do 4096x2160@60Hz (4:2:0), VM0202H zapewnia doskonałą jakość wideo z niesamowitą ilością szczegółów.
Wiele opcji sterowania ułatwiających obsługę
VM0202H oferuje opcje sterowania ręcznego i zdalnego, które ułatwiają obsługę. Za pomocą przycisków na panelu przednim można przełączać wejścia na wyjścia i zmieniać ustawienia dźwięku ręcznie. W przypadku sterowania zdalnego wystarczy podłączyć odbiornik podczerwieni i odpowiedni pilot. Ponadto można nawet zintegrować VM0202H z preferowanym interfejsem sterowania przez RS-232.

Zawartość opakowania
- 1x przełącznik matrycowy VM0202H 2x2 4K HDMI
- 1x zestaw do montażu rack
- 1x zasilacz
- 1x pilot IR
- 1x odbiornik IR
- 1x skrócona instrukcja użytkownika
VM0202H jest matrycowym przełącznikiem HDMI 2 X 2 posiadającą wszystkie cechy urządzeń HDMI takie jak obsługa 3D, głębia koloru do 12-bit oraz szybkość transmisji do 10.2 Gb/s. Stworzony zgodnie z najnowszymi trendami wysokich rozdzielczości, VM0202H obsługuje sygnały wideo I komputerowe do rozdzielczości 4K.
Przełącznik VM0202H umożliwia przełączanie wysokiej jakości urządzeń wejściowych podłączonych do dwóch wejść HDMI takich jak kamery HD, tunery satelitarne, odtwarzacze HD-DVD / Blu-ray, kina domowe czy też komputery na dwa wyjścia HDMI. Dzięki zdalnemu sterowaniu oraz przyciskom na panelu frontowym urządzenia wybieranie źródeł i wyjść jest niezwykle proste a dokonany wybór jest wskazywany poprzez odpowiednie diody LED.
- Podłączenie 2 źródeł HDMI do dowolnych dwóch wyświetlaczy HDMI
- HDMI (3D, Deep Color, 4k); kompatybilne z HDCP 1.4
- Obsługa rozdzielczości komputerowych i video do 4K
- Maks. szybkość transmisji 10.2 Gb/s (3.4 Gb/s na tor)
- Obsługa odległości do 15 metrów
- Wiele możliwości obsługi – poprzez przyciski na panelu frontowym, pilot IR oraz komendy RS-232
- Consumer Electronics Control (CEC) umożliwia połączonym urządzeniom HDMI komunikację i reagowanie na jednego pilota.
- EDID Expert™ - wybór optymalnych ustawień EDID dla płynnego włączania urządzeń oraz wysokiej jakości obrazu dla różnych rozdzielczości podłączanych urządzeń wyświetlających
- Obsługa ATEN’s Lock Pro™ - zabezpieczenia przewodu HDMI przed wysunięciem
- Metalowa obudowa
- Możliwość aktualizacji firmware
- Możliwość montażu w szafie rack

| Wejście wideo | |
| Interfejsy | 2 x HDMI Type A Female (Black) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 5 m |
| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 2 x HDMI Type A Female (Black) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 15 m |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 10.2 Gbps (3.4 Gbps Per Lane) |
| Maks. zegara pikseli | 340 MHz |
| Zgodność | HDMI (3D, 4K, Deep Color) HDCP 1.4 Compatible Consumer Electronics Control (CEC) |
| Maks. rozdzielczość | Up to 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 60Hz (4:2:0); 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 30Hz (4:4:4) |
| Maks. odległość | Up to 15 m |
| Ustawienia EDID | EDID Mode: Default / Port1 / Remix |
| Sterowanie | |
| USB | 1 x Micro USB F/W upgrade |
| RS-232 | Connector: 1 x DB-9 Female (Black) Baud rate and protocol: Baud Rate: 19200, Data Bits: 8, Stop Bits:1, Parity: No, Flow Control: No |
| Podczerwień | 1 x Mini Stereo Jack Female (Black) |
| Partia w opakowaniu | 5 pcs |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 0.58 kg ( 1.28 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 20.00 x 7.60 x 4.20 cm (7.87 x 2.99 x 1.65 in.) |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x DC Jack (Black) |
| Pobór mocy | DC5V:4.3W:20BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0-40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, Non-Condensing |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
vm0202h_video_matrix_switch_ds_en.pdf (680.45 KB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| vm0202h-vm0202hb-user-manual-w.pdf (2.58 MB) | 2023-07-07 |
Skrócona instrukcja obsługi
vm0202h_video_matrix_switch_qsg.pdf (1.4 MB)Rysunek CAD
VM0202H-ASM-V02_WEB.pdf (46.95 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v1.1.103 | 2020-09-09 | vm0202h_v1.1.103.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.
