- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Seamless
-
VM5404H
- VM5808HA
- VM5404HA
- VM0202HB
- VM8584
- VM7584
- VM3250
- VM7824
- VM8824
- VM6404HB
- ATEN Video Matrix Control App
- ATEN Unizon
- VM7904
- VM0404HB
- VM0808HB
- VM-FAN554
- VM1600A
- VM6809H
- VM51616H
- VM8814
- VM7814
- VM0202H
- VM-PWR800
- VM3200
- 2X-035G
- 2X-034G
- VM-FAN556
- VM0404HA
- VM7404
- VM7104
- VM7514
- VM8514
- VM8804
- VM7804
- VM8604
- VM7604
- 2X-026G
- 2X-027G
- VM3404H
- VM5808H
- VS0202
Matrycowy przełącznik wideo HDMI 4x4 ze skalerem
VM5404H
- Łączy dowolne z 4 źródeł HDMI z dowolnymi 4 monitorami HDMI
- HDMI (3D, Deep color); zgodność z HDCP 1.4
- Seamless Switch – zapewnia ciągłe przełączanie strumieni wideo w czasie rzeczywistym i stabilne transmisje sygnałów*
- Obsługa sygnałów IR do zdalnego sterowania
- Wszystkie Funkcje



Przełącznik matrycowy HDMI 4x4 VM5404H to odrębne rozwiązanie HDMI, które oferuje łatwy i przystępny sposób na kierowanie dowolnego z 4 źródeł wideo HDMI do dowolnego z 4 monitorów HDMI, z szybkim podglądem wszystkich połączeń portów na wyświetlaczu LCD umieszczonym na przednim panelu.
Urządzenie VM5404H pozwala na płynne przełączanie z wykorzystaniem architektury macierzy FPGA, które gwarantuje płynne strumienie wideo, sterowanie w czasie rzeczywistym i stabilne transmisje sygnałów. Dzięki wbudowanemu modułowi skalującemu o dużej wydajności, urządzenie VM5404H z łatwością konwertuje różne rozdzielczości wejściowe na różne rozdzielczości monitorów wyjściowych, oferując oglądającemu najlepszą jakość obrazu na wszystkich monitorach. Przełącznik posiada funkcję ściany wideo z łatwym w użytku sieciowym graficznym interfejsem użytkownika, który pozwala utworzyć 8 profili połączeń, w ramach których można skonfigurować różne układy ściany wideo.
Urządzenie VM5404H to idealne rozwiązanie dla zastosować wymagających wygodnego skonfigurowania wielu monitorów HDMI z wieloma źródłami HDMI w wielu miejscach, jak na przykład prezentacjach na scenie, zawodach, centrach kontroli oraz instalacjach wymagających raportów w czasie rzeczywistym.
Zawartość opakowania
- 1x przełącznik matrycowy VM5404H 4x4 HDMI ze skalerem
- 1x przewód zasilający
- 1x pilot IR
- 1x odbiornik IR
- 1x zestaw montażowy
- 1x instrukcja obsługi
- Łączy dowolne z 4 źródeł HDMI z dowolnymi 4 monitorami HDMI
- Transmisja na duże odległości – obsługuje do 15 m (24 AWG)
- HDMI (3D, Deep color); zgodność z HDCP 1.4
- Ściana wideo – oferuje do 8 profili połączeń, które można dostosować tworząc układy za pomocą sieciowego graficznego interfejsu użytkownika
- Zawiera wbudowany moduł skalujący o dużej wydajności, zapewniający najlepszą jakość obrazu
- Łatwe przełączanie pomiędzy wieloma źródłami i wieloma monitorami
- Seamless Switch – zapewnia ciągłe przełączanie strumieni wideo w czasie rzeczywistym i stabilne transmisje sygnałów*
- Wbudowany kreator EDID – oferuje łatwy sposób na dostosowanie ustawień EDID
- Konfiguracja i sterowanie za pomocą:
• Wyświetlacz LCD i przyciski na przednim panelu
• Pilot IR - Obsługa systemu:
• Graficzny interfejs użytkownika w przeglądarce (GUI)
• Kontroler szeregowy
• Telnet - Wbudowany dwukierunkowy port szeregowy RS-232 zapewniający sterowanie nowoczesnym systemem
- Doskonała jakość wideo – rozdzielczość HDTV 480p, 720p, 1080i i 1080p (1920 x 1080)
- Ochrona ESD dla HDMI
- Obsługa dźwięku Dolby True HD i DTS HD Master
- Obsługa standardu Consumer Electronics Control (CEC)
- Wykrywanie włączenia zasilania – Jeśli źródło HDMI zostanie wyłączone, urządzenie VM5404H automatycznie przełączy się na następne włączone źródło
- Obsługa sygnałów IR do zdalnego sterowania
- Możliwość aktualizacji oprogramowania wbudowanego
- Możliwość montażu w szafie Rack (konstrukcja 1U)
* Jeśli płynne przełączanie jest włączone, wyjście wideo nie będzie wyświetlało obrazu 3D, Deep Color lub rozdzielczości z przeplotem (np. 1080i). Aby funkcje te stały się dostępne, należy wyłączyć płynne przełączanie.

| Wejście wideo | |
| Interfejsy | 4 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 1,8 m |
| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 4 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 15 m |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 6,75 Gb/s (2,25 Gb/s na tor) |
| Maks. zegara pikseli | 225 MHz |
| Zgodność | HDMI (3D, Deep Color) HDCP 1.4 Consumer Electronics Control (CEC) |
| Maks. rozdzielczość | Do 1080p |
| Maks. odległość | Do 15 m |
| Sterowanie | |
| RS-232 | Złącze: 1 x DB-9 żeńskie (czarne) Szybkość transmisji w bodach i protokół: Szybkość transmisji danych w bodach: 19200, Bity danych: 8, Bity stopu: 1, Parzystość: Brak, Sterowanie przepływem: Nie |
| Podczerwień | 1 x gniazdo Mini jack Stereo (czarny) |
| Ustawienia EDID | Tryb EDID: Default/Port 1/Remix/Customized (obsługa EDID Wizard) |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x gniazdo AC 3-bolcowe |
| Zasilanie | |
| Znamionowa moc wejściowa | Prąd zmienny 100-240 V; 50-60 Hz; 1,0 A |
| Pobór mocy | AC110V:34.1W:160BTU/h AC220V:34.4W:161BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0-50°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% wilgotności wzgl., bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 4.05 kg ( 8.92 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 43.24 x 26.23 x 4.40 cm (17.02 x 10.33 x 1.73 in.) |
| Partia w opakowaniu | 1 szt. |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
vm5404h_5808h_video_matrix_switch_ds_en.pdf (1.43 MB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| video-matrix-control-app-user-manual-w.pdf (2.82 MB) | 2023-07-25 |
| vm5404h-vm5808h_um_w_2021-11-25.pdf (4.59 MB) | 2021-11-25 |
Skrócona instrukcja obsługi
vm5404h_5808h_video_matrix_switch_qsg.pdf (2.65 MB)Rysunek CAD
VM5404H-ASM-V02_WEB.pdf (68.48 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v3.5.348 | 2025-05-22 | vm5404h-v3.5.348.zip |
| Firmware Upgrade | v3.5.346 | 2024-08-26 | vm5404h-v3.5.346.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Oprogramowanie i sterowniki
| System operacyjny | Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade Tool | ||||
| Firmware upgrade tool | v1.2.114 | 2025-05-05 | FirmwareUpgradeTool-Setup-v1.2.114.zip | |
Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
- Transmisja na odległość
- Procesory ścian wideo
- AV over IP
- Oprogramowanie
- Audio / Video Connectivity
- Szafy RACK z otwartą ramą
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.



