- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Modularne
-
VM8814
- VM5808HA
- VM5404HA
- VM0202HB
- VM8584
- VM7584
- VM3250
- VM7824
- VM8824
- VM6404HB
- ATEN Video Matrix Control App
- ATEN Unizon
- VM7904
- VM0404HB
- VM0808HB
- VM-FAN554
- VM1600A
- VM6809H
- VM51616H
- VM7814
- VM0202H
- VM-PWR800
- VM3200
- 2X-035G
- 2X-034G
- VM-FAN556
- VM0404HA
- VM7404
- VM7104
- VM7514
- VM8514
- VM8804
- VM7804
- VM8604
- VM7604
- 2X-026G
- 2X-027G
- VM3404H
- VM5404H
- VM5808H
- VS0202
4-portowa płyta wyjściowa 4K HDMI ze skalerem
VM8814
- Kompatybilny z VM1600 / VM3200; łączy sie i dopasowuje do dowolnych płyt I/O każdego typu dla osiągnięcia optymalnej elastyczności
- 4K Scaler –posiada funkcję skalowania wideo do konwersji rozdzielczości wejściowych na optymalną rozdzielczość wyświetlania
- Seamless Switch™ – funkcje przełączania w czasie bliskim zeru, które zapewniają ciągłe strumienie wideo, przełączanie w czasie rzeczywistym i stabilne transmisje sygnałów*
- FrameSync –zapobiega zrywaniu obrazu poprzez synchronizację szybkości ramki wyjściowej skaleru z szybkością ramki sygnału wejściowego
- Wszystkie Funkcje

VM8814 jest płytą wyjściową 4K HDMI, która działa z modułowymi przełącznikami matrycowymi firmy ATEN oferując łatwy sposób trasowania źródeł HDMI na 4 wyświetlacze. Oprócz interfejsu HDMI, który przenosi cyfrowe sygnały A/V, VM8814 jest wyposażony w 4 wyjścia audio stereo, które umożliwiają ekstrakcję dźwięku HDMI.
Biorąc pod uwagę potrzebę szybkiego przełączania wideo i dostosowywania rozdzielczości w aplikacjach do ścian wideo, VM8814 obsługuje Seamless Switch™ i EDID Expert™, które umożliwiają przełączanie wideo w czasie rzeczywistym oraz zawiera wbudowany skaler 4K, który obsługuje różne rozdzielczości wideo. Płyty wejścia/wyjścia firmy ATEN obsługują wymienialną podczas pracy instalację, która zapewnia integratorom systemów dużą elastyczność i wydajność podczas konserwacji. Płyty wejścia/wyjścia firmy ATEN razem z modułowymi przełącznikami matrycowymi oferują idealne rozwiązania, które perfekcyjnie spełniają wymagania aplikacji o krytycznym znaczeniu dla wideo.
Zawartość opakowania
- 1x płyta wyjściowa VM8814 4K HDMI
- 4x bloki zacisków
- 1x instrukcja obsługi
- Kompatybilny z VM1600 / VM3200; łączy sie i dopasowuje do dowolnych płyt I/O każdego typu dla osiągnięcia optymalnej elastyczności
- Najwyższa jakość wideo – rozwiązania HDTV 480p, 720p, 1080i i 1080p (1920 x 1080); VGA, SVGA, SXGA, UXGA, WUXGA (1920x1200) i 4K2K @ 60Hz (4:2:0)
- Dźwięk stereo może być osadzony
- 4K Scaler –posiada funkcję skalowania wideo do konwersji rozdzielczości wejściowych na optymalną rozdzielczość wyświetlania
- Seamless Switch™ – funkcje przełączania w czasie bliskim zeru, które zapewniają ciągłe strumienie wideo, przełączanie w czasie rzeczywistym i stabilne transmisje sygnałów*
- Video Wall –pozwala tworzyć niestandardowe układy ścian wideo za pomocą intuicyjnego interfejsu www*
- EDID Expert –wybiera optymalne ustawienia EDID dla płynnego włączania i wyświetlania o najwyższej jakości
- HDMI (3D, Deep Color); Kompatybilny z HDCP 2.2
- Cable Quality Tester – sprawdza jakość kabla HDMI
- FrameSync –zapobiega zrywaniu obrazu poprzez synchronizację szybkości ramki wyjściowej skaleru z szybkością ramki sygnału wejściowego
- Obsługuje Consumer Electronics Control (CEC)
*Uwagi:
1. Przy włączonej funkcji Seamless Switch™ formaty 3D, Deep Color czy interlace (i.e., 1080i) nie będą obsługiwane. Aby użyć tych formatów pamiętaj o wyłączeniu Seamless Switch™.
2. Wideo mogą nie być wyświetlane jeśli w zasięgu włączona jest funkcja Seamless Switch™ lub Video Wall, w takim przypadku dostosuj ustawienia wyświetlania na swoim urządzeniu.

| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 4 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | Do 15m |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 10.2 Gb/s (3.4 Gb/s na tor) |
| Maks. zegara pikseli | 340 MHz |
| Zgodność | HDMI (3D, Deep Color, 4K) HDCP 2.2 Consumer Electronics Control (CEC) |
| Maks. rozdzielczość | 4096x2160/3840x2160@60Hz (4:2:0); 4096x2160/3840x2160@30Hz (4:4:4) |
| Audio | |
| Wyjście | 4 x 5-pinowe złącze śrubowe *Typ sygnału audio: stereo, zbalansowany/niezbalansowany |
| Pobór mocy | 20W:94BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 0.65 kg ( 1.43 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 35.20 x 23.80 x 2.33 cm (13.86 x 9.37 x 0.92 in.) |
| Partia w opakowaniu | 2 sztuki |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
vm7814_8814_modular_matrix_switch_ds_en.pdf (995.6 KB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| vm1600a-user-manual-w.pdf (8.59 MB) | 2023-07-11 |
| vm3200-vm3250-user-manual-w.pdf (10.17 MB) | 2023-06-06 |
Skrócona instrukcja obsługi
vm7814-8814-modular-matrix-solution-qsg.pdf (1.2 MB)Rysunek CAD
VM8814-ASM-V02_WEB.pdf (108.88 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v2.3.221 | 2025-06-09 | vm8814-v2.3.221.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
- Transmisja na odległość
- Matrycowe przełączniki wideo
- AV over IP
- Ekstendery KVM
- Audio / Video Connectivity
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.
