8-portowy przełącznik HDMI
VS0801H
- Możliwość podłączenia do ośmiu urządzeń źródłowych HDMI do jednego wyświetlacza HDMI
- Szybkie i łatwe przełączanie źródeł HDMI za pomocą przycisków na panelu przednim lub pilota na podczerwień
- Wbudowany dwukierunkowy port szeregowy RS-232 do zarządzania systemem *
- Obsługa wysokiej rozdzielczości: HDTV 480p, 720p, 1080i, 1080p (1920 x 1080); VGA, SVGA, SXGA, UXGA oraz WUXGA (1920 x 1200)
- Wszystkie Funkcje






Na rynku jest coraz więcej urządzeń HDMI przeznaczonych do kina domowego. Coraz częściej potrzebne są urządzenia zapewniające jednoczesny dostęp do różnych urządzeń audio-wideo HDMI. 8-portowy przełącznik VS0801H HDMI to łatwy i ekonomiczny sposób zwiększania możliwości połączeń HDMI w kinie domowym — umożliwia przełączanie między maks. 8 źródłami audio-wideo HDMI (takimi jak kamera HD, odbiornik satelitarny, odtwarzacz HD-DVD, odtwarzacz Blu-ray, komputer służący jako centrum multimedialne, odtwarzacz multimediów, konsola do gier itp.).
Przełączanie między źródłami HDMI odbywa się za pomocą pilota i wygodnych przycisków na panelu przednim; urządzenie źródłowe jest wskazywane przez kontrolki LED na panelu przednim. Ponadto urządzenie VS0801H jest wyposażone w dwukierunkowy port szeregowy RS-232, dzięki czemu można nim sterować za pomocą zaawansowanego kontrolera, komputera PC i/lub oprogramowania do automatyzacji obsługi kina domowego.
Zawartość opakowania
- 1x 8-portowy rozgałęźnik sygnału HDMI VS0801H
- 1x pilot na podczerwień
- 1x zasilacz
- 1x zestaw do montażu
- 1x instrukcja obsługi
- Możliwość podłączenia do ośmiu urządzeń źródłowych HDMI do jednego wyświetlacza HDMI
- Szybkie i łatwe przełączanie źródeł HDMI za pomocą przycisków na panelu przednim lub pilota na podczerwień
- Wbudowany dwukierunkowy port szeregowy RS-232 do zarządzania systemem *
- Obsługa Dolby True HD oraz DTS HD Master Audio
- Częstotliwość odświeżania do 60 Hz
- Nadawanie sygnału na dużą odległość — do 15 m (24 AWG)
- Obsługa wysokiej rozdzielczości: HDTV 480p, 720p, 1080i, 1080p (1920 x 1080); VGA, SVGA, SXGA, UXGA oraz WUXGA (1920 x 1200)
- Obsługa 12-bitowej głębi kolorów w formatach HDMI
- Plug-and-play — nie jest wymagana instalacja oprogramowania
- Zgodność z normą DDC
- Zgodność z normą HDMI 1.3b
- Zgodność z normą HDCP 1.4
- Zgodność z normą HDMI CEC
- Szybkość transmisji sygnałów do 2,25 Gb/s (obsługa wyświetlania 1080p)
- Obudowa w całości z metalu
- Automatyczne przełączanie VS0801H na kolejne włączone urządzenie HDMI w przypadku wyłączenia jednego z podłączonych urządzeń
- Łatwy sposób na dodanie ośmiu złączy HDMI do systemu kina domowego
- Montaż w stelażu
Uwaga: Instrukcję obsługi urządzenia i graficznego interfejsu użytkownika (AP i GUI) VS0801H można pobrać ze strony internetowej firmy ATEN (www.aten.com)

| Wejście wideo | |
| Interfejsy | 8 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 1,8 m |
| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 1 x gniazdo HDMI typ A (czarne) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 6,75 Gb/s (2,25 Gb/s na tor) |
| Maks. zegara pikseli | 225 MHz |
| Zgodność | HDMI (3D, Deep Color) Zgodność z HDCP Consumer Electronics Control (CEC) |
| Maks. rozdzielczość | Do 1080p |
| Maks. odległość | Do 15 m |
| Audio | |
| Wejście | 8 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) |
| Wyjście | 1 x gniazdo HDMI typ A (czarne) |
| Sterowanie | |
| RS-232 | Złącze: 1 x DB-9 żeńskie (czarne) Szybkość transmisji w bodach i protokół: Szybkość transmisji w bodach: 19200, Bity danych: 8, Bity stopu: 1, Parzystość: Brak, Sterowanie przepływem: Nie |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x gniazdo DC |
| Pobór mocy | DC5.3V:4.37W:20BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 50°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% wilgotności wzgl., bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 1.75 kg ( 3.85 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 43.70 x 15.98 x 4.40 cm (17.2 x 6.29 x 1.73 in.) |
| Partia w opakowaniu | 3 szt. |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Historie sukcesu
![]() |
Polecenia przejścia
| HDMI Solutions |
Arkusz danych
vs0801h_video_switch_ss_en.pdf (362.94 KB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| vs0801h_um_w_2021-05-26.pdf (1.81 MB) | 2021-05-26 |
| vs0801h-rs232-control-tool-w_2015-11-09.pdf (1.13 MB) | 2015-11-09 |
| VS0801H-IR Command-s_2013-08-30.pdf (54.89 KB) | 2013-08-30 |
Skrócona instrukcja obsługi
vs0801h_video_switch_gsg.pdf (4.84 MB)Rysunek CAD
vs0801h-ASM-V02_WEB.pdf (50.66 KB)Oprogramowanie i sterowniki
| System operacyjny | Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Inne | ||||
| Windows | RS-232 Control Tool | v1.0.063 | 2015-11-18 | vs0801h_rs-232_controltool_v1.0.063.zip |
| Windows | RS-232 Control Tool | v1.0.062 | 2013-02-23 | vs0801h_rs-232_controltool_v1.0.062.zip |
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.

