- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Transmisja na odległość
- HDBaseT Klasa A (4K do 100m)
-
VE2812PR
- VE8962R
- VE8962T
- VE1833
- VE883A
- VE883AT
- VE883AR
- VE7835A
- VE7833A
- VE7834A
- VE1821
- VE7832A
- VE7831A
- VE1843
- VE1901AUST
- VE1901AEUT
- VE1801AUST
- VE1801AEUT
- VE8952R
- VE8952T
- VE3912T
- VE2812AUST
- VE2812AEUT
- VE44PB
- VE66DTH
- VE781010
- VE781020
- VE781030
- VE2812AT
- VE883R
- VE2812R
- VE8900 / VE8950 Control App
- VE7833
- VB905
- VE814AR
- VE814AT
- VE813A
- VE816R
- VE8950T
- VE8950R
- VE8900T
- VE8900R
- VE811
- VE811R
- VE811T
- VE607
- VE1812T
- VE1812R
- VE1812
- VE157
- VE807
- VB800
- VE901T
- VE901R
- VE901
- VE170RQ
- VE170Q
- VE814A
- VE849
- VE805R
- VE802
- VE802T
- VE802R
- VE801
- VE801T
- VE801R
- VE800A
- VE800AR
- VE601
- VE601R
- VE601T
- VE156
- VE156T
- VE156R
- VE606
- VE606T
- VE606R
- VE806
- VE602
- VE812
- VE812T
- VE812R
- VE172R
- VE803
- VE882
- VE829
- VE150A
- VE150AR
- VE810
- VE600A
- VE170
- VE170R
- VE066
Odbiornik ekstendera HDMI HDBaseT z wyodrębnianiem audio i dwukierunkowym PoH (4K@100m) (HDBaseT Class A) (PoH PSE & PD)
VE2812PR
- Przesyła sygnał HDMI 4K na odległość do 100 m za pomocą kabla Cat 5e / 6 / 6a lub kabla ATEN 2L-2910 Cat 6
- Dwukierunkowe PoH :
- umożliwia zdalne zasilanie nadajnika PoH PD przez lokalnie zasilany nadajnik VE2812PR
- umożliwia dystrybucję zasilania przez kabel z nadajnika PoH PSE do VE2812PR - De-embedding audio - wyodrębnia strumień audio ze źródła HDMI i dostarcza go jako oddzielny dźwięk z HDMI do koncentrycznego S/PDIF lub stereofonicznego wyjścia audio
- Wszystkie Funkcje



VE2812PR, wyposażony w zaawansowaną technologię HDBaseT klasy A, jest odbiornikiem HDMI sygnałów wideo 4K, audio i sterujących na odległość do 100m za pośrednictwem kabla Cat 5e / 6 / 6a lub ATEN 2L-2910 Cat 6. Transmisja sygnału HDMI wydłuża się do 150 m @ 1080p, gdy włączony jest tryb HDBaseT Long Reach.
Opracowany z myślą o zapewnieniu jak największej elastyczności, VE2812PR jest wyposażony w dwukierunkową funkcję PoH, która umożliwia zdalne zasilanie urządzenia końcowego z interfejsem PoH PD (zalecana seria VE2812AT) przez lokalnie zasilane urządzenie VE2812PR lub umożliwia dystrybucję zasilania po kablu od urządzenia końcowego z interfejsem PoH PSE (zalecana seria VE1812T) do VE2812PR. Funkcja deembedingu audio w VE2812PR umożliwia wyodrębnienie sygnału audio ze źródła HDMI, a następnie przesłanie go przez wyjście koncentryczne lub stereofoniczne do zewnętrznych systemów dystrybucji dźwięku. VE2812PR zapewnia użytkownikom dodatkową wygodę w zakresie rozszerzania sygnałów sterujących i komunikacyjnych dzięki wbudowanym portom RS-232 i dwukierunkowemu portowi podczerwieni. Ponadto jest zgodny ze standardem HDCP 2.2 i obsługuje funkcje specyfikacji HDMI, takie jak 4K2K, 3D, Deep Color i CEC, zapewniając niezawodną transmisję wysokiej jakości nieskompresowanych treści HDMI.
Dzięki wszystkim cechom zawartym w kompaktowej obudowie VE2812PR zapewnia łatwą i dyskretną instalację, pozwalając zachować porządek w przestrzeni prezentacyjnej. Doskonale sprawdza się w małych i średnich pomieszczeniach, w których wymagana jest transmisja sygnałów 4K HDMI i sterujących na dużą odległość, takich jak sale konferencyjne, wykładowe czy zastosowania typu digital signage.
Zawartość opakowania
- 1x VE2812PR Odbiornik ekstendera HDMI HDBaseT z wyodrębnianiem audio i dwukierunkowym PoH
- 1x blok zacisków terminalowych dla RS-232
- 1x zestaw nóżek (4 szt.)
- 1x zasilacz sieciowy
- 1x skrócona instrukcja obsługi
- Przesyła sygnał HDMI 4K na odległość do 100 m za pomocą kabla Cat 5e / 6 / 6a lub kabla ATEN 2L-2910 Cat 6
- Przesyła sygnał HDMI 1080p do 150m / 492 stóp w trybie HDBaseT Long Reach
- Dwukierunkowe PoH :
- umożliwia zdalne zasilanie nadajnika (transmitera) PoH PD przez zasilany lokalnie nadajnik VE2812PR
- umożliwia dystrybucję zasilania przez kabel z nadajnika (transmitera) PoH PSE do VE2812PR - De-embedding audio - wyodrębnia strumień audio ze źródła HDMI i dostarcza go jako oddzielny dźwięk z HDMI do koncentrycznego S/PDIF lub stereofonicznego wyjścia audio
- Umożliwia przełączanie EDID audio (2-kanałowe stereo, 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny i AUTO)
- Przełącznik komunikacji szeregowej RS-232 - przełączanie między trybem poleceń a trybem obejścia (bypass) dla różnych zastosowań
- Obsługa dwukierunkowej transmisji sygnału IR (transmisja IR jest przetwarzana w jednym kierunku jednocześnie)
- Zgodność z HDMI (3D, Deep Color, 4K); HDCP 2.2
- Możliwość aktualizacji firmware
- Wbudowana ochrona ESD 8kV / 15kV
- Plug-and-play
- Możliwość montażu w racku z wykorzystaniem VE-RMK1U

| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 1 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 3 m |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 10,2 Gb/s (3,4Gb/s na tor) |
| Maks. zegara pikseli | 340 MHz |
| Zgodność | HDMI (3D, Deep Color, 4K) HDCP 2.2 Consumer Electronics Control (CEC) |
| Maks. rozdzielczość | *Obsługa 4K: 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 60Hz (4:2:0); 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 30Hz (4:4:4) |
| Maks. rozdzielczość / odległość | Do 4K@70m (Cat 5e/6) / 100m (Cat 6a/ATEN 2L-2910 Cat6); 1080p@100m (Cat 5e/6/6a) |
| Audio | |
| Wyjście | 1 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) 1 x gniazdo mini jack stereo (zielone) 1 x gniazdo SPDIF współosiowe (pomarańczowe) |
| Sterowanie | |
| Kanał RS-232 | Złącze: 1 x zacisk terminalowy, 3 polowy; Typ: DTE Prędkość: 115200, Bity danych: 8, Bity stopu: 1, bez parzystości i kontroli przepływu |
| Kanał podczerwieni | 1 x gniazdo mini jack stereo (czarne), dwukierunkowy, pełno-zakresowy IR bypass |
| Przełączniki | |
| Wybór zasilania | 1 x przełącznik hebelkowy - POH wybór zasilania: PSE / PD |
| Wyciszenie HDMI | 1 x przełącznik hebelkowy - HDMI Audio ON/OFF |
| Wybór EDID dźwięku | 1 x przełącznik hebelkowy - Wybór formatu wyjścia audio: 2ch / 5.1ch / AUTO |
| Wybór trybu | 1 x przełącznik hebelkowy - wybór: RS-232 Bypass lub tryb poleceń |
| Przełącznik trybu dużego zasięgu | 1 x przełącznik hebelkowy - tryb Long Reach ON/OFF |
| Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x przełącznik hebelkowy - tryb aktualizacji firmware ON/OFF |
| Złącza | |
| Jednostka do jednostki | 1 x gniazdo RJ-45 |
| Zasilanie | 1 x gniazdo DC Jack (czarne) z blokadą 1 x gniazdo RJ-45, obsługa POH PD & PSE |
| Pobór mocy | DC5V:5.83W:27BTU/h POH:7.28W:34BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 0.50 kg ( 1.1 lb ) |
| Wymiary (D x S x W) z mocowaniem | 14.53 x 12.30 x 3.00 cm (5.72 x 4.84 x 1.18 in.) |
| Wymiary (D x S x W) bez mocowania | 13.60 x 10.10 x 2.90 cm (5.35 x 3.98 x 1.14 in.) |
| Rozdzielczości wejściowe | Video DDC | 1080p 60 Hz |
| 640 x 480 @ 60/67/72/75 Hz | 480p 60 Hz (4:3) | |
| 720 x 400 @ 70 Hz | 480p 60 Hz (16:9) | |
| 800 x 600 @ 56/60/72/75 Hz | 720p 60 Hz | |
| 1024 x 768 @ 60/70/75 Hz | 1080i 60 Hz | |
| 1280 x 800 @ 60 Hz | 640 x 480 60 Hz (4:3) | |
| 1280 x 1024 @ 60/75 Hz | 576p 50 Hz (4:3)/(16:9) | |
| 1400 x 1050 @ 60 Hz | 720p 50 Hz | |
| 1440 x 900 @ 60 Hz | 1080i 50 Hz | |
| 1600 x 1200 @ 60 Hz | 1080p 50/24/25/30 Hz | |
| 1680 x 1050 @ 60 Hz | 3840 x 2160p 24/25/30 Hz * | |
| 1920 x 1080 @ 60 Hz | 4096 x 2160p 24/25/30 Hz * | |
| 1920 x 1200 @ 60 Hz | 3840 x 2160p 50/60 Hz 4:2:0 * | |
| 1920 x 1200 @ 60 Hz (Reduced Blanking) | 4096 x 2160p 50/60 Hz 4:2:0 * | |
| *Tryb Long reach mode nie jest obsługiwany. | ||
Arkusz danych
ve2812pr_extender_ds_en.pdf (939.62 KB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| ve2812r-ve2812pr-user-manual-w.pdf (1.67 MB) | 2025-10-16 |
Skrócona instrukcja obsługi
ve2812pr_extender_qsg.pdf (1.25 MB)Rysunek CAD
VE2812PR_V01_CAD_Drawing.pdf (151.74 KB)Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
- Matrycowe przełączniki wideo
- Przełączniki wideo
- Rozdzielacze wideo
- Przełączniki prezentacyjne
- Procesory ścian wideo
- Konwertery wideo
- Transmisja na odległość
- Audio / Video Connectivity
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.
