Vart köper jag | Partnerportal | eShop

Fiber Multi-Mode 1.25G SFP sändtagarmodul (550M) (2 st. per förpackning)


2A-136G
  • Utvidga din nätverksanslutbarhet upp till 550 meter
  • Differentiella ingångar och utgångar
  • Small Form Factor Pluggable MSA (uppfyller SFP Multi-Source Agreement-standarder
ROHS
Weee
MSRP: Quote Upon Request

2A-136G Fiber Multi-Mode 1.25G SFP sändtagarmodul tillhandahåller 1 GbE anslutbarhet upp till 550 meter. Sändtagaren kan installeras i både sändare och mottagare. Som en hotplugbar modul med en standardmässig duplexkontakt för fiberkommunikation, fungerar 2A-136G med anslutningar av typen multi-mode-fiber (MMF) på en våglängd som är 850 nm, vilket gör den till en kostnadseffektiv och högpresterande sändtagare.

Förpackningsinnehåll

  • 2x 2A-136G Fiber Multi-Mode 1.25G SFP sändtagarmodul
  • Utvidga din nätverksanslutbarhet upp till 550 meter
  • Differentiella ingångar och utgångar
  • Small Form Factor Pluggable MSA (uppfyller SFP Multi-Source Agreement-standarder)
  • Uppfyller SFF-8472 MSA Digital Diagnostic Monitor (DDM), intern kalibrering
  • Överensstämmer med internationell säkerhetsstandard IEC 825 för laser klass 1. Överensstämmer med EN60825-1 och FDA 21 CFR 1040.10 och 1040.11
  • Drifttemperatur från 0° C till 70° C
  • Uppfyller RoHS
Fiberoptik
Datahastighet1,25 Gbps
Driftavstånd550 m
FibertypMulti-läge
DDMJa
Miljö
Drifttemperatur0-70°C
Lagringstemperatur-40-85°C
Fysiska egenskaper
Vikt0,02 kg (0,04 lb)
Mått (L x B x H)5,59 x 1,46 x 1,30 cm
(2,2 x 0,57 x 0,51 tum)
NoteraFör vissa av rackmonterade produkter, observera att de fysiska standarddimensionerna för WxDxH uttrycks med ett LxWxH-format.
Vi är här för att hjälpa till! Besök ATEN-eService för teknisk hjälp.