- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Modularne
-
VM3200
- VM5808HA
- VM5404HA
- VM0202HB
- VM8584
- VM7584
- VM3250
- VM7824
- VM8824
- VM6404HB
- ATEN Video Matrix Control App
- ATEN Unizon
- VM7904
- VM0404HB
- VM0808HB
- VM-FAN554
- VM1600A
- VM6809H
- VM51616H
- VM8814
- VM7814
- VM0202H
- VM-PWR800
- 2X-035G
- 2X-034G
- VM-FAN556
- VM0404HA
- VM7404
- VM7104
- VM7514
- VM8514
- VM8804
- VM7804
- VM8604
- VM7604
- 2X-026G
- 2X-027G
- VM3404H
- VM5404H
- VM5808H
- VS0202
Modularny przełącznik matrycowy 32x32
VM3200
- Przełączanie dowolnego z 32 wejść wideo na dowolne z 32 wyjść wideo za pomocą elementów systemu ATEN Modular Matrix
- Wbudowany w każde wyjście moduł skalujący (scaler) konwertujący rozdzielczość wejściową na natywną rozdzielczość wyjścia monitora
- Oparty o kalendarz harmonogram pozwala na tworzenie scenariuszy wyświetlania profile w synchronizacji z zegarem czasu rzeczywistego
- Wiele trybów sterowania – możliwość zarządzania systemem poprzez panel przedni, RS-232, RS-485/422, oraz Ethernet (Telnet / Web GUI)
- Wszystkie Funkcje

Modularny przełącznik matrycowy VM3200 zapewnia zaawansowany dostęp i sterowanie w czasie rzeczywistym wieloma lokalnymi i zdalnymi systemami A/V i monitorami z poziomu jednego urządzenia. Przełącznik VM3200 umożliwia użytkownikom niezależne przełączanie i kierowanie treści wideo i/lub audio bezpośrednio do wielu monitorów, wyświetlaczy, projektorów i/lub głośników przy użyciu m.in. przycisków na przednim panelu. Wbudowany moduł skalujący koduje format wideo, zapewniając płynne przełączanie w czasie rzeczywistym. Wyświetlacz LCD na przednim panelu umożliwia szybki podgląd aktywnych połączeń, z opcją wyboru trybu EDID, który zapewnia najlepszą rozdzielczość na różnych monitorach.
Przełącznik VM3200 umożliwia łatwą rozbudowę i dostosowanie instalacji poprzez szereg wymiennych kart wejść / wyjść firmy ATEN. Wyposażony jest w funkcję automatycznej konwersji sygnału, zapewniając możliwość dowolnego łączenia cyfrowych formatów wideo, np. HDBaseT (VM7514 / VM8514), HDMI (VM7804 / VM8804), DVI (VM7604 / VM8604), 3G-SDI (VM7404), oraz VGA (VM7104). Dzięki temu stanowi idealne rozwiązanie dla zastosowań audio / wideo na dużą skalę, np. w stacjach radiowych, centrach sterowania ruchem drogowym i usługami związanymi z transportem, ośrodkach ratunkowych i centrach kryzysowych, a także w dowolnych zastosowaniach wymagających kierowania sygnału A/V wysokiej szybkości z możliwością przełączania i dostosowania.
Zawartość opakowania
- 1x VM3200 32 x 32 modularny przełącznik matrycowy
- 1x przewód zasilania
- 1x bloki zacisków
- 1x instrukcja obsługi
- Przełączanie dowolnego z 32 wejść wideo na dowolne z 32 wyjść wideo za pomocą elementów systemu ATEN Modular Matrix
- Wbudowany w każde wyjście moduł skalujący (scaler) konwertujący rozdzielczość wejściową na natywną rozdzielczość wyjścia monitora
- Obsługa rozdzielczości 4K do UHD (3840 x 2160) oraz DCI (4096 x 2160) z częstotliwością odświerzania 30 Hz (4:4:4) oraz 60 Hz (4:2:0)
- Technologia Seamless Switch™ – unikalny procesor ATEN ujednolica format video pozwalając zachować ciągłość strumienia video dla zapewnienia przełączania w czasie rzeczywistym oraz stabilności transmisji *
- Funkcja Video Wall – umożliwia tworzenie połączonych ścian monitorów poprzez intuicyjny interfejs graficzny web
- Podgląd stanu strumienia na żywo oraz połączeń video wall poprzez interfejs graficzny web
- Oparty o kalendarz harmonogram pozwala na tworzenie scenariuszy wyświetlania profile w synchronizacji z zegarem czasu rzeczywistego
- Funkcja EDID Expert™ – wybór optymalnych ustawień EDID dla zapewnienia płynnego przełączania i najwyższej jakości obrazu
- Wiele trybów sterowania – możliwość zarządzania systemem poprzez panel przedni, RS-232, RS-485/422, oraz Ethernet (Telnet / Web GUI)
- Moduły wentylatorów oraz zasilaczy w systemi hot-plug dla zapewnienia łatwości konserwacji I naprawy
- Elastyczny system rozbudowy poprzez wkładane / wyjmowane bez wyłączania system i konieczności posiadania narzędzi moduły kart I/O
- Opcjonalny, redundantny zasilacz zapewniający stabilność pracy w systemach o krytycznym stopniu zabezpieczenia
- Wbudowana obsługa dźwięku. Dźwięk HDMI może być odseparowany i sygnał stereo może być później dołączany (VM7804/VM8804)
- Kompatybilność HDMI (3D, Deep Color) (VM7804/VM8804); HDCP 1.4
- Obsługa CEC (Consumer Electronics Control) (VM7804/VM8804)
- Zabezpieczenie ESD dla HDMI
- Możliwe do zaktualizowania oprogramowanie urządzenia (firmware)
- Aluniniowa obudowa zapewnia możliwie niską wage urządzenia
- Możliwy montaż RACK
* Uwaga: Prze włączonej funkcji Seamless Switch wyjście wideo nie będzie obsługiwać 3D, Deep Color, lub rozdzielczości z przeplotem (i.e., 1080i). Aby używać tych funkcji, należy wyłączyć technologię Seamless Switch.

| Płytka wejściowa | 8 x Slot |
| Płytka wyjściowa | 8 x Slot |
| Wejście wideo | |
| Interfejsy | Zależnie od włożonej karty we/wy. |
| Maks. szybkość transmisji danych | 15.2 Gb/s (3.8Gb/s na tor) |
| Audio | |
| Wejście | Zależnie od włożonej karty wejściowej. |
| Wyjście | Zależnie od włożonej karty wyjściowej. |
| Sterowanie | |
| RS-232 | Złącze: 1 x DB-9 żeńskie (czarne) Konfiguracja pinów złącza szeregowego: Pin2 = Tx, Pin 3=Rx, Pin 5= Gnd Szybkość transmisji i protokół: Szybkość: 19200, Bity danych: 8, Bit stopu: 1, Parzystość: Brak, Sterowanie przepływem: Brak |
| RS-485/RS-422 | Złącze: 1 x 5-pinowy blok zacisków śrubowych |
| Ethernet | Złącze: 1 x gniazdo RJ-45 |
| Ustawienia EDID | Tryby EDID: Default / Port1 / Remix / Customized (wsparcie dla EDID Wizard) |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x 3-bolcowe gniazdo AC (IEC 60320 C14) |
| Zasilanie | |
| Znamionowa moc wejściowa | 100-240 VAC; 50-60Hz; 1.0A |
| Pobór mocy | AC110V:800W:239BTU/h AC220V:800W:236BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, Bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metalowa |
| Wymiary(D x S x W) | 48.20 x 47.19 x 39.90 cm (18.98 x 18.58 x 15.71 in.) |
| Masa | 18.20 kg ( 40.09 lb ) |
| Partia w opakowaniu | 1 szt. |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
vm3200_video_matrix _switch_ds_en.pdf (3.05 MB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| video-matrix-control-app-user-manual-w.pdf (2.82 MB) | 2023-07-25 |
| vm3200-vm3250-user-manual-w.pdf (10.17 MB) | 2023-06-06 |
| vm_restful_api_2021-08-05.pdf (1.2 MB) | 2021-08-05 |
Skrócona instrukcja obsługi
vm3200_video_matrix_switch_qsg.pdf (1.88 MB)Rysunek CAD
VM3200-ASM-V02_WEB.pdf (124.49 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v2.3.221 | 2025-05-22 | vm3200-v2.3.221.zip |
| Firmware Upgrade | v2.2.212 | 2023-08-28 | vm3200_v2.2.212.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Oprogramowanie i sterowniki
| System operacyjny | Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade Tool | ||||
| Firmware upgrade tool | v1.2.114 | 2025-05-05 | FirmwareUpgradeTool-Setup-v1.2.114.zip | |
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.





