- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Modularne
-
VM3250
- VM5808HA
- VM5404HA
- VM0202HB
- VM8584
- VM7584
- VM7824
- VM8824
- VM6404HB
- ATEN Video Matrix Control App
- ATEN Unizon
- VM7904
- VM0404HB
- VM0808HB
- VM-FAN554
- VM1600A
- VM6809H
- VM51616H
- VM8814
- VM7814
- VM0202H
- VM-PWR800
- VM3200
- 2X-035G
- 2X-034G
- VM-FAN556
- VM0404HA
- VM7404
- VM7104
- VM7514
- VM8514
- VM8804
- VM7804
- VM8604
- VM7604
- 2X-026G
- 2X-027G
- VM3404H
- VM5404H
- VM5808H
- VS0202
Modularny przełącznik matrycowy 32 x 32 Gen.2
VM3250
- Podłącz dowolne 32 źródła wideo do dowolnych z 32 ekranów dzięki modularnym rozwiązaniom matrycowym ATEN; wspiera rozdzielczość True 4K
- Wymienialne "na gorąco" karty I/O, moduł wentylatorów oraz moduły zasilające ułatwiają konserwację urządzenia
- Podgląd na podłączone kanały wideo i podgląd obrazu na szablonach ścianek wideo poprzez web GUI
- Wiele metod kontroli - zarządzanie poprzez panel przedni, zarządzanie szeregowe dzięki RS232/RS-485/RS-422 oraz webGUI/Telnet po połączeniach Ethernetowych
- Wszystkie Funkcje
Modularny przełącznik matrycowy VM3250 Gen. 2, oferuje zaawansowany dostęp i kontrolę w czasie rzeczywistym nad wieloma lokalnymi i zdalnymi wejściami A/V oraz ekranami a to wszystko zamknięte w jednej obudowie. VM3250 pozwala użytkownikom na niezależne przełączanie i przekierowywanie video i/lub audio bezpośrednio do różnych monitorów, ekranów i/lub głośników za pomocą przedniego panelu. Wbudowany skaler, enkoduje wideo celem zapewnienia płynnego, przełączania typu seamless w czasie rzeczywistym. Przedni panel LCD daje szybki wgląd na aktywne połączenia portów. Przełącznik dodatkowo udostępnia możliwość wyboru trybu EDID aby na dowolnym monitorze, jakość i rozdzielczość były na jak najwyższym poziomie.
Zamknięte w eleganckim i trwałym wykonaniu, dostarczając najlepszą dystrybucję sygnałów audio/video, rozwiązanie integruje także nagradzane GUI, do którego dostęp można uzyskać skądkolwiek poprzez sieć lub Internet. Intuicyjny interfejs web pozwala na podgląd źródeł video w czasie rzeczywistym dzięki zastosowaniu livestreamingu. Takie rozwiązanie ułatwia ustawianie ścian wideo. Funkcja planowania oparta o kalendarz pozwala na kolejkowanie i uruchamianie profili na określony czas, zmniejszając koszty operacyjne.
VM3250 to rozwiązanie charakteryzujące się łatwą rozbudową dzięki szerokiemu portfolio szybko wymienialnych kart I/O ATEN. Wyposażony w automatyczną konwersję sygnału, umożliwia różne kombinacje interfejsów cyfrowych i analogowych w tym światłowód, HDBaseT, DisplayPort, HDMI, DVI, 3G-SDI oraz VGA. Elastyczność i rozszerzalność czynią VM3250 rozwiązaniem idealnym do dużych instalacji AV takich jak studia telewizyjne, centra kontroli powiązane z zarządzaniem ruchem i transportem, centra kontroli służb porządkowych i każdej innej instalacji, które wymaga spersonalizowanego przekierowywania sygnału A/V.
Zawartość opakowania
- 1x VM3250 modularny przełącznik matrycowy 32 x 32
- 1x moduł zasilający
- 1x blok zacisków
- 1x kabel zasilający
- 1x skrócona instrukcja obsługi
- 32 x 32 połączenia I/O poprzez 8 x 8 sloty I/O dla modułowych kart matrycowych
- Wiele metod kontroli - zarządzanie poprzez panel przedni, zarządzanie szeregowe dzięki RS232/RS-485/RS-422 oraz webGUI/Telnet po połączeniach Ethernetowych
- Szybki i sprawny podgląd oraz sterowanie za pomocą aplikacji ATEN Video Matrix Control App
- Rozdzielczości True 4K – wspiera nieskompresowane rodzielczości wideo do nawet 4096 x 2160 / 3840 x 2160@60Hz (4:4:4) *
- Skaler – funkcja skalowania wideo to konwertowania rozdzielczości wejsciowych na optymalne dla danego ekranu *
- Seamless Switch™ – wspiera przełączanie z opóźnieniem bliskim zeru sekund, aby zapewnić płynne streamy wideo, przełączanie w czasie rzeczywistym oraz stabilną transmisję sygnału*
- Ściana wideo – pozwala na tworzenie własnych szablonów ścian wideo dzięki intuicyjnemu GUI *
- Live Streaming - obsługuje transmisję strumieniową na żywo z jednego źródła za pośrednictwem internetowego interfejsu GUI, umożliwiając wygodną analizę danych wyjściowych
- Podgląd treści i szablonów – wyświetla miniatury źródeł w web GUI upraszczając konfigurację profili
- Planowanie oparte o kalendarz – umożliwia uruchamianie profili na podstawie wcześniej ustawionego terminarza zsynchronizowanego z RTC
- EDID Expert™ – dobiera optymalne ustawienia EDID celem zapewnienia płynnego uruchamiania, wysokiej jakości obrazu oraz najlepszej rozdzielczości na róźnych ekranach
- Wsparcie dla audio – HDMI audio może być wyekstraktowane a audio stereo może zostać osadzone*
- Opcjonalne redundantne zasilanie – gwarantuje wyższą niezawodnośc przy zastosowaniu w instalacjach krytycznych
- Wspiera przesył sygnału na duże odległości dzięki kartom I/O optycznym lub HDBaseT
- Wymienialne "na gorąco" karty I/O, moduł wentylatorów oraz moduł zasilający ułatwiają konserwację urządzenia
- Ochrona ESD dla HDMI
- Montaż w szafie rack (9U)
*Ważne:
1. Dostępność danych funkcjonalności jest zależna od astosowanych kart I/O.
2. Podczas używania funkcji Seamless Switch™, 3D, Deep Color, lub przeplot (np. 1080i)nie będa obsługiwane. Aby ich używać, należy upewnić się, że funkcja Seamless Switch™ jest wyłączona.

| Płytka wejściowa | 8 x Slot |
| Płytka wyjściowa | 8 x Slot |
| Wejście wideo | |
| Interfejsy | Zależnie od włożonej karty we/wy. |
| Maks. szybkość transmisji danych | 22.5 Gb/s |
| Audio | |
| Wejście | Zależnie od włożonej karty wejściowej. |
| Wyjście | Zależnie od włożonej karty wyjściowej. |
| Sterowanie | |
| RS-232 | Złącze: 1 x DB-9 żeńskie (czarne) Konfiguracja pinów kontroli szeregowej: Pin2 = Tx, Pin 3=Rx, Pin 5= masa Baud Rate i protokół: Baud Rate:19200, Bity danych:8, Bity stopu:1, Parzystość: Nie, Kontrola przepływu: Nie |
| RS-485/RS-422 | Złącze: 1 x 5-pinowy blok zacisków śrubowych |
| Ethernet | Złącze: 1 x gniazdo RJ-45 |
| Ustawienia EDID | Tryby EDID: Default / Port1 / Remix / Customized (obsługa EDID Wizard) |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x 3-pinowe gniazdo AC (IEC 60320 C14) |
| Zasilanie | |
| Znamionowa moc wejściowa | 100-240 VAC; 50-60Hz; 1.0A |
| Pobór mocy | AC110V:800W:239BTU/h AC220V:800W:236BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Wymiary(D x S x W) | 48.20 x 47.19 x 39.90 cm (18.98 x 18.58 x 15.71 in.) |
| Masa | 18.20 kg ( 40.09 lb ) |
| Wysokość szafy (przestrzenie U) | 9U |
| Partia w opakowaniu | 1 sztuka |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
vm3250_video_matrix_switch_ds_en.pdf (2.86 MB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| video-matrix-control-app-user-manual-w.pdf (2.82 MB) | 2023-07-25 |
| vm3200-vm3250-user-manual-w.pdf (10.17 MB) | 2023-06-06 |
| vm_restful_api_2021-08-05.pdf (1.2 MB) | 2021-08-05 |
Skrócona instrukcja obsługi
vm3250_video_matrix_switch_qsg.pdf (1.82 MB)Rysunek CAD
VM3250_V01_CAD_DRAWING.pdf (171.12 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v2.4.231 | 2025-06-09 | vm3250-v2.4.231.zip |
| Firmware Upgrade | v2.2.219 | 2023-06-07 | vm3250-v2.2.219.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Oprogramowanie i sterowniki
| System operacyjny | Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade Tool | ||||
| Firmware upgrade tool | v1.2.114 | 2025-05-05 | FirmwareUpgradeTool-Setup-v1.2.114.zip | |
Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
- Transmisja na odległość
- Rozdzielacze wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- AV over IP
- Ekstendery KVM
- Oprogramowanie
- Audio / Video Connectivity
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.

