2-portowy przełącznik/konwerter HDMI 4K/VGA do HDMI
VC1280
- Obsługuje funkcję Auto Switch – VC1280 automatycznie przełącza na nowo podłączone źródło
- Łatwe przełączanie pomiędzy 3 trybami (HDMI/VGA/AUTO) za pomocą przycisku
- HDMI 1.4 (3D, Deep Color, 4K); zgodny z HDCP 1.4
- Port RS-232 – pozwala na łączenie z terminalami szeregowymi i aktualizację firmware
- Wszystkie Funkcje


ATEN VC1280 to przyjazne dla użytkownika urządzenie, które po prostu umożliwia podłączenie źródeł HDMI i VGA do jednego wyświetlacza lub projektora z wejściem HDMI. Oprócz zgodności z normą HDCP 1.4 VC1280 obsługuje także HDMI w wersji 1.4, oferując wsparcie dla 3D, Deep Color i 4K (3840 X 2160@30 Hz). Ponadto przełącznik VC1280 posiada wbudowaną konwersję VGA, która umożliwia przesyłanie sygnałów VGA do wyjścia HDMI bez użycia dodatkowych adapterów lub skalerów.
VC1280 oferuje 3 tryby przełączania źródeł - HDMI, VGA i AUTO. Pozwala to na szybkie i intuicyjne przełączanie w czasie rzeczywistym za pomocą przycisku. Gdy urządzenie VC1280 działa w trybie AUTO, przesyła pierwszy wykryty sygnał wejściowy do wyświetlacza HDMI i automatycznie przełącza się na nowo podłączone źródło po wykryciu sygnałów.
Bez konieczności instalacji oprogramowania lub sterowników, VC1280 jest poręcznym i łatwym w obsłudze, wielo-wejściowym przełącznikiem A/V. Jest on idealny dla użytkowników, którzy potrzebują automatycznego i szybkiego przełączania. Dzięki VC1280 można bez wysiłku przyspieszyć współpracę i zwiększyć wydajność pracy ze współpracownikami.
Zawartość opakowania
- 1x 2-portowy przełącznik/konwerter HDMI 4K/VGA do HDMI
- 1x zasilacz
- 1x blok zacisków RS-232
- 1x skrócona instrukcja obsługi
- Obsługuje funkcję Auto Switch – VC1280 automatycznie przełącza na nowo podłączone źródło
- Łączy 2 źródła (HDMI/VGA) do jednego wyświetlacza z HDMI
- Konwertuje sygnały VGA na wyjście HDMI
- Łatwe przełączanie pomiędzy 3 trybami (HDMI/VGA/AUTO) za pomocą przycisku
- HDMI 1.4 (3D, Deep Color, 4K); zgodny z HDCP 1.4
- Doskonała jakość wideo – do 4K (3840 x 2160 @ 30Hz)
- Port RS-232 – pozwala na łączenie z terminalami szeregowymi i aktualizację firmware
- Obsługuje Consumer Electronic Control (CEC)
- Plug-and-play; nie jest wymagana instalacja oprogramowania lub sterowników
- Wysokiej jakości trwała metalowa obudowa

| Wejście wideo | |
| Interfejsy | 1 x gniazdo HDMI (Typ A, czarne) 1 x gniazdo VGA (HDB-15 VGA, niebieskie) |
| Impedancja | HDMI: 100 Ω VGA: 75 Ω |
| Maks. odległość | 1,8 m - VGA (1920 x 1200) 3 m - HDMI (3840 x 2160@30Hz) |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 10.2 Gb/s (3.4Gb/s na tor) |
| Maks. zegara pikseli | 340 MHz |
| Zgodność | HDMI 1.4 (3D, Deep Color, 4K) HDCP 1.4 Consumer Electronics Control (CEC) |
| Maks. rozdzielczość / odległość | Wejście wideo 3m - HDMI (3840 x 2160 @30Hz) 1,8m - VGA (1920 x 1200) Wyjście wideo 3m - HDMI (3840 x 2160 @30Hz) |
| Audio | |
| Wejście | 1 x gniazdo HDMI (Typ A, czarne) 1 x gniazdo 3.5mm mini jack stereo (zielony) |
| Sterowanie | |
| RS-232 | aktualizacja FW & sterowanie: Złącze: 1 x 3-pinowe złącze terminalowe Baud Rate: 19200, Bity danych: 8, Bity stopu: 1, bez parzystości i bez kontroli przepływu |
| Przełączniki | |
| Wybór wejściowego portu wideo | Przełączanie wejść: HDMI / VGA / AUTO 1 x przycisk chwilowy |
| Diody LED | |
| Stan | 3 x LED (Front - przełączanie źródeł: AUTO / HDMI / VGA) kolor: pomarańczowa 3 x LED (Góra - HDMI / VGA / POWER) Kolory: HDMI – pomarańczowa / VGA – pomarańczowa / zasilanie - zielona |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x gniazdo DC Jack (czarne, z blokadą) |
| Pobór mocy | DC5V:1.8W:8BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 0.43 kg ( 0.95 lb ) |
| Wymiary (D x S x W) z mocowaniem | 14.32 x 12.30 x 3.00 cm (5.64 x 4.84 x 1.18 in.) |
| Wymiary (D x S x W) bez mocowania | 13.60 x 10.10 x 2.90 cm (5.35 x 3.98 x 1.14 in.) |
Historie sukcesu
![]() |
Arkusz danych
vc1280_converter_ds_en.pdf (824.14 KB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| vc1280_um_w-2020-12-16.pdf (1.87 MB) | 2020-12-16 |
Skrócona instrukcja obsługi
VC1280-2-Port-4K-HDMI-VGA-to-HDMI-Converter-Switch-qsg.pdf (1.05 MB)Rysunek CAD
VC1280_V01_CAD_Drawing.pdf (59.71 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v1.0.063 | 2019-08-12 | vc1280_v1.0.063.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
- Konwertery wideo
- Transmisja na odległość
- Rozdzielacze wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Przełączniki wideo
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.

