4-portowy przełącznik HDMI z podwójnym wyjściem
VS482
- Możliwość podłączenia do czterech urządzeń źródłowych audio-wideo HDMI do dwóch wyświetlaczy HDMI
- Funkcja Audio Return Channel (ARC) — umożliwia podłączenie przewodu HDMI do gniazda ARC w celu przesyłania sygnału audio z urządzenia źródłowego do odbiornika audio-wideo
- Natychmiastowe przełączanie między źródłowymi sygnałami HDMI za pomocą przycisków na panelu przednim lub portu szeregowego RS-232
- Bardzo wysoka jakość obrazu — rozdzielczość HDTV 480p, 720p, 1080i, 1080p (1920x1080); do WUXGA (1920 x 1200)
- Wszystkie Funkcje



Na rynku jest coraz więcej urządzeń HDMI przeznaczonych do kina domowego. Coraz częściej potrzebne są urządzenia zapewniające jednoczesny dostęp do różnych urządzeń audio-wideo HDMI. Teraz 4-portowy przełącznik HDMI Dual View VS482 umożliwia łatwe i ekonomiczne uzupełnienie systemu kina domowego o funkcje HDMI. Pozwala na łatwe przełączanie między czterema źródłowymi urządzeniami audio-wideo HDMI podłączonymi do maksymalnie dwóch wyświetlaczy HDMI.
Przełącznik VS482 obsługuje cztery źródłowe urządzenia wideo HDMI i dwa wyświetlacze HDMI. Można go podłączyć do dwóch telewizorów HDTV lub odbiorników audio-wideo (AVR). Urządzenie VS482 jest zgodne ze standardami HDMI i obsługuje materiały 3D oraz funkcję Audio Return Channel (ARC). VS482 obsługuje również natychmiastowe przełączanie i ma menu ekranowe do sterowania obrazem i dźwiękiem, ustawiania parametrów konfiguracyjnych oraz odczytywania informacji.
Zawartość opakowania
- 1x 4-portowy przełącznik HDMI Dual View VS482
- 1x pilot na podczerwień
- 1x zasilacz
- 1x instrukcja obsługi
- 1x zestaw do montażu

Audio Return Channel (ARC)
Umożliwia podłączenie przewodu HDMI do gniazda ARC w celu przesyłania sygnału audio z urządzenia źródłowego do odbiornika audio-wideo
Natychmiastowe przełączanie
Natychmiastowe przełączanie między źródłowymi sygnałami HDMI za pomocą przycisków na panelu przednim lub portu szeregowego RS-232
Menu ekranowe
Menu ekranowe (OSD) do konfigurowania ustawień systemowych i wyświetlania informacji
EDID Expert
Technologia EDID Expert umożliwiająca tworzenie różnych konfiguracji dla różnych trybów EDID- Możliwość podłączenia do czterech urządzeń źródłowych audio-wideo HDMI do dwóch wyświetlaczy HDMI
- Kompatybilność ze standardem HDCP
- HDMI (3D, Audio Return Channel oraz Deep Color)
- Obsługa Dolby True HD oraz DTS HD Master Audio
- Funkcja Audio Return Channel (ARC) — umożliwia podłączenie przewodu HDMI do gniazda ARC w celu przesyłania sygnału audio z urządzenia źródłowego do odbiornika audio-wideo
- Menu ekranowe (OSD) do konfigurowania ustawień systemowych i wyświetlania informacji
- Natychmiastowe przełączanie między źródłowymi sygnałami HDMI za pomocą przycisków na panelu przednim lub portu szeregowego RS-232
- Technologia EDID Expert umożliwiająca tworzenie różnych konfiguracji dla różnych trybów EDID
- Możliwość podglądu gniazda/urządzenia źródłowego (wejściowego) HDMI w celu łatwiejszego wybierania
- Bardzo wysoka jakość obrazu — rozdzielczość HDTV 480p, 720p, 1080i, 1080p (1920x1080); do WUXGA (1920 x 1200)
- Wbudowany dwukierunkowy port szeregowy RS-232 do zaawansowanego sterowania systemem *
- Dodatkowa obsługa audio przez wejście HDMI (obsługiwane cyfrowe audio przez przewód optyczny i koncentryczny); jedno wyjście audio stereo
- Przedłużenie sygnału sterującego na podczerwień (IR) — możliwość przedłużenia zasięgu sterowania IR przez dodanie odbiornika IR
- Możliwość montażu w racku
* Uwaga: Instrukcję obsługi urządzenia i graficznego interfejsu użytkownika (AP i GUI) VS482 można pobrać ze strony internetowej firmy ATEN (www.aten.com)

| Wejście wideo | |
| Interfejsy | 4 x gniazdo HDMI typ A (czarny) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 3m @1920*1080@60 (4:4:4) |
| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 2 x gniazdo HDMI typ A (czarny) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 15m @1920*1080@60 (4:4:4) |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 6,75 Gbps (2,25 Gbps na tor) |
| Maks. zegara pikseli | 225 MHz |
| Zgodność | HDMI (3D, Audio Return Channel, Deep Color) HDCP Consumer Electronics Control (CEC) |
| Maks. rozdzielczość | Do 1080p |
| Maks. odległość | Do 15 m |
| Audio | |
| Wejście | 4 x gniazdo HDMI typ A (czarne) |
| Wyjście | Analogowe: 2 x RCA (czerwone/białe) Cyfrowe: 1 x gniazdo HDMI typ A (czarne); 1 x Toslink (czarne); 1 x RCA (pomarańczowe) |
| Sterowanie | |
| RS-232 | Złącze: 1 x DB-9 żeńskie (czarne) Szybkość transmisji w bodach i protokół: Szybkość transmisji w bodach: 19200, Bity danych: 8, Bity stopu: 1, parzystość: Brak, Sterowanie przepływem: Nie |
| Podczerwień | 1 x gniazdo mini jack stereo (czarny) |
| Ustawienia EDID | Tryb EDID: Domyślny / Port 1 / Auto |
| Zasilanie | Złącze: 1 x gniazdo DC Pobór mocy: 5,3 V DC; 6,95 W |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 50°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% wilgotności wzgl., bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 2.17 kg ( 4.78 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 43.72 x 15.86 x 4.40 cm (17.21 x 6.24 x 1.73 in.) |
| Partia w opakowaniu | 3 szt. |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
vs482_video_switch_ss_en.pdf (509.93 KB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| vs482_um_w_2021-05-26.pdf (1.6 MB) | 2021-05-26 |
| VS482-IR Command-s_2013-08-30.pdf (36.38 KB) | 2013-08-30 |
| vs482-rs-232-s_2012-11-26.pdf (339.78 KB) | 2012-11-26 |
Skrócona instrukcja obsługi
vs482_video_switch_qsg.pdf (4.81 MB)Rysunek CAD
vs482-ASM-V02_WEB.pdf (50.59 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v1.3.123 | 2025-10-01 | vs482-v1.3.123.zip |
| Firmware Upgrade | v1.3.122 | 2023-03-02 | vs482_v1.3.122.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Oprogramowanie i sterowniki
| System operacyjny | Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Inne | ||||
| Windows | RS-232 Control Tool | v1.1.104 | 2014-02-05 | vs482_rs-232controltool_v1.0.062_setup_v1.0.062.zip |
| Windows | RS-232 Control Tool | v1.0.061 | 2012-12-10 | vs482_rs-232_controltool_v1.0.061.zip |
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.
