- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Transmisja na odległość
- HDBaseT Klasa A (4K do 100m)
-
VE2812AT
- VE8962R
- VE8962T
- VE1833
- VE883A
- VE883AT
- VE883AR
- VE7835A
- VE7833A
- VE7834A
- VE1821
- VE2812PR
- VE7832A
- VE7831A
- VE1843
- VE1901AUST
- VE1901AEUT
- VE1801AUST
- VE1801AEUT
- VE8952R
- VE8952T
- VE3912T
- VE2812AUST
- VE2812AEUT
- VE44PB
- VE66DTH
- VE781010
- VE781020
- VE781030
- VE883R
- VE2812R
- VE8900 / VE8950 Control App
- VE7833
- VB905
- VE814AR
- VE814AT
- VE813A
- VE816R
- VE8950T
- VE8950R
- VE8900T
- VE8900R
- VE811
- VE811R
- VE811T
- VE607
- VE1812T
- VE1812R
- VE1812
- VE157
- VE807
- VB800
- VE901T
- VE901R
- VE901
- VE170RQ
- VE170Q
- VE814A
- VE849
- VE805R
- VE802
- VE802T
- VE802R
- VE801
- VE801T
- VE801R
- VE800A
- VE800AR
- VE601
- VE601R
- VE601T
- VE156
- VE156T
- VE156R
- VE606
- VE606T
- VE606R
- VE806
- VE602
- VE812
- VE812T
- VE812R
- VE172R
- VE803
- VE882
- VE829
- VE150A
- VE150AR
- VE810
- VE600A
- VE170
- VE170R
- VE066
Nadajnik ekstendera HDMI & VGA HDBaseT z POH PD (4K@100m) (HDBaseT klasa A)
VE2812AT
- Przedłuża sygnały HDMI lub VGA, za pomocą jednego kabla CAT 5e/6/6a:
• HDMI: 4K / 1080p do nawet 100 m poprzez kabel Cat 5e/6/6a lub ATEN 2L-2910 Cat 6
• VGA: 1600 x 1200 i 1920 x 1200 do nawet 100 m poprzez kabel Cat 5e/6/6a lub ATEN 2L-2910 Cat 6 - Wspiera HDBaseT Long Reach Mode – nawet do 150 m poprzez kabel Cat 5e/6 w rozdzielczości nawet 1080p
- Wbudowana funkcja PoH (Power over HDBaseT) – VE2812AT przyjmuje zasilanie z wyjścia HDBaseT podłączonego urządzenia
- Wspiera automatyczne przełączanie – pozwala VE2812AT na automatyczne przełączenie sie na nowo podpięte źródło
- Wszystkie Funkcje



ATEN VE2812AT to nadajnik (transmiter) wysyłający sygnały VGA (z audio) oraz HDMI na odległość do 100m za pomocą pojedynczego kabla Cat 5e/6/6a lub ATEN 2L-2910 Cat 6. Dzięki wbudowanej funkcji PoH (Power over HDBaseT), VE2812AT zasilane jest poprzez wyjście HDBaseT podłączonego urządzenia. To eliminuje potrzebę zewnętrznego zasilacza i upraszcza instalację. VE2812AT gwarantuje niezawodną transmisję sygnałów HDMI, wspierając 3D, Deep Color i embeddowane bezstratne formaty audio. Zapewnia także transmisję VGA (z audio) na dystansie do nawet 100 m. Dodatkowo wspiera Long Reach Mode do nawet 150m poprzez pojedynczy kabel Cat 5e/6 w rozdzielczości nawet 1080p.
Zapewniając elastyczność instalacji, VE2812AT może działać jako przełącznik video, łączący dwa źródła i dystrybuujący je do identycznego wyjścia. VE2812AT jest rekomendowany do instalacji w parze z VE2812R. VE2812R może przesyłać sygnał IR/RS-232 z VE2812R do VE2812AT, pozwalając użytkownikom na zdalną kontrolę VE2812AT poprzez RS-232 i przełączanie portów wejściowych. To rozwiązanie idealne do wielu różnych zastosowań takich jak sale konferencyjne, cyfrowe sale lekcyjne i tam gdzie niezbędne jest wysokiej jakości wideo.
Zawartość opakowania
- 1 x transmiter VE2812AT
- 1 x blok zacisków RS-232
- 4 x gumowe stopki
- 1 x zasilacz
- 1 x skrócona instrukcja obsługi
- Przedłuża sygnały HDMI lub VGA, zapewniając najlepszą jakość wideo:
• HDMI: 4K / 1080p do nawet 100 m poprzez kabel Cat 5e/6/6a lub ATEN 2L-2910 Cat 6
• VGA: 1600 x 1200 i 1920 x 1200 do nawet 100 m poprzez kabel Cat 5e/6/6a lub ATEN 2L-2910 Cat 6 - HDMI (3D, Deep color, 4K); zgodny z HDCP
- Wspiera HDBaseT Long Reach Mode – nawet do 150 m poprzez kabel Cat 5e/6 w rozdzielczości nawet 1080p
- Wbudowana funkcja PoH (Power over HDBaseT) – VE2812AT przyjmuje zasilanie z wyjścia HDBaseT podłączonego urządzenia
- Wspiera automatyczne przełączanie – pozwala VE2812AT na automatyczne przełączenie sie na nowo podpięte źródło
- Działa jako przełącznik lub konwerter:
• Przełącznik: łączy dwa źródła (HDMI lub VGA)
• Konwerter: działa z odbiornikami z różnymi interfejsami (DVI, DisplayPort lub HDMI) - Transmisja kanałem RS-232 – pozwala na podłączenie terminali szeregowych lub innych urzadzeń szeregowych takic jak ekrany dotykowe czy skanery kodów kreskowych
- Kompatybilne odbiorniki– VE2812R, VE1812R, VE811R, VE814AR, VE801R, VE802R, VE601R, VE901R, lub inne przyszłe odbiorniki HDBaseT ATEN
- Plug-and-play bez instalacji dodatkowego oprogramowania
- Montaż w szafie rack
- Wbudowana ochrona ESD 8kV / 15kV

| Wejście wideo | |
| Interfejsy | 1 x gniazdo HDMI typ A (czarne) 1 x gniazdo HDB-15 (VGA) (niebieskie) |
| Impedancja | HDMI: 100 Ω HDB-15 (VGA): 75 Ω |
| Maks. odległość | HDMI: 3 m HDB-15 (VGA): 10m |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 10.2Gb/s (3.4Gb/s na tor) |
| Maks. zegara pikseli | 340 MHz |
| Zgodność | HDMI (3D, Deep Color, 4K) HDCP 2.2 Consumer Electronics Control (CEC) |
| Maks. rozdzielczość / odległość | HDMI: do 4K@70m (Cat 5e/6) / 100m (Cat 6a/ATEN 2L-2910 Cat6); 1080p@100m (Cat 5e/6/6a) VGA: do 1920x1200 & 1600x1200@70m (Cat 5e/6) / 100m (Cat 6a/ATEN 2L-2910 Cat6); 1920x1080@100m (Cat 5e/6/6a) *obsługa 4K: 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 60Hz (4:2:0); 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 30Hz (4:4:4) |
| Audio | |
| Wejście | 1 x gniazdo HDMI typ A (czarne) 1 x gniazdo mini jack stereo (zielone) |
| Sterowanie | |
| RS-232 | Złącze: 1 x zacisk terminalowy, 3 polowy; Typ: DTE Prędkość: 19200, Bity danych: 8, Bity stopu:1, bez parzystości i kontroli przepływu |
| Podczerwień | 1 x gniazdo mini jack stereo (czarne) |
| Przełączniki | |
| Wybór wejściowego portu wideo | 1 x przycisk - HDMI, VGA i AUTO |
| Przełącznik trybu dużego zasięgu | 1 x przełącznik hebelkowy - ON/OFF |
| Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x przełącznik hebelkowy - ON/OFF |
| Złącza | |
| Jednostka do jednostki | 1 x gniazdo RJ-45 |
| Zasilanie | 1 x gniazdo DC Jack (czarne) z blokadą lub: 1 x gniazdo RJ-45 (POH) |
| Pobór mocy | DC5V:3.14W:15BTU/h POH:3.93W:18BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 0.47 kg ( 1.04 lb ) |
| Wymiary (D x S x W) z mocowaniem | 14.32 x 12.30 x 3.00 cm (5.64 x 4.84 x 1.18 in.) |
| Wymiary (D x S x W) bez mocowania | 13.60 x 10.10 x 2.90 cm (5.35 x 3.98 x 1.14 in.) |
Arkusz danych
VE2812at_extender_ds_en.pdf (484.51 KB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| ve2812at-user-manual-w.pdf (680.33 KB) | 2025-10-16 |
Skrócona instrukcja obsługi
ve2812at_extender_qsg.pdf (3.37 MB)Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.
