Vart köper jag | Partnerportal | eShop

10G Multi-Mode/300M Fiber SFP+-modul

Nytt
2A-141G
  • Utvidga din nätverksanslutbarhet upp till 300 meter
  • Överensstämmer med IEEE 802.3ae-standarderna
  • Överensstämmer med SFF-8431 MSA Digital Diagnostic Monitor (DDM)
  • Hetpluggbar
ROHS
Weee
MSRP: Quote Upon Request

2A-141G 10G Multi-Mode/300M Fiber SFP+-modulen är framtagen för att användas i 10GbE Ethernet-miljö som ger dig möjlighet att ansluta en flerläges Gigabit Ethernet-nätverkskabel till en nätverksväxel’s SFP+-port. 2A-141G tillhandahåller 10GbE-anslutning på avstånd upp till 300 meter. Som en hotplugbar modul med en standardmässig duplexkontakt för fiberkommunikation, fungerar 2A-141G med anslutningar av typen multi-mode-fiber (MMF) på en våglängd som är 850 nm. Det gör modulen till en ostnadseffektiv och högpresterande sändmottagare som väsentligt ökar spännvidden för en kompatibel nätverksväxel.

Förpackningsinnehåll

  • 2 x 10G Multi-Mode/300M Fiber SFP+-modul
  • Utvidga din nätverksanslutbarhet upp till 300 meter
  • Överensstämmer med IEEE 802.3ae-standarderna
  • Överensstämmer med SFF-8431 MSA Digital Diagnostic Monitor (DDM)
  • Hetpluggbar
  • Låg energiförbrukning
  • Driftstemperatur från 0 °C till 70 °C
  • RoHS-kompatibel
Function
Fiberoptik
Datahastighet10 Gbps
Driftavstånd300 m
FibertypMulti Mode
DDMYes
Miljö
Drifttemperatur0-70°C
Lagringstemperatur-40-85°C
Fysiska egenskaper
Vikt0.02 kg ( 0.04 lb )
Mått (L x B x H)5.59 x 1.46 x 1.30 cm
(2.2 x 0.57 x 0.51 in.)
NoteraFör vissa av rackmonterade produkter, observera att de fysiska standarddimensionerna för WxDxH uttrycks med ett LxWxH-format.
Vi är här för att hjälpa till! Besök ATEN-eService för teknisk hjälp.