- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Standard
-
VM0808HB
- VM5808HA
- VM5404HA
- VM0202HB
- VM8584
- VM7584
- VM3250
- VM7824
- VM8824
- VM6404HB
- ATEN Video Matrix Control App
- ATEN Unizon
- VM7904
- VM0404HB
- VM-FAN554
- VM1600A
- VM6809H
- VM51616H
- VM8814
- VM7814
- VM0202H
- VM-PWR800
- VM3200
- 2X-035G
- 2X-034G
- VM-FAN556
- VM0404HA
- VM7404
- VM7104
- VM7514
- VM8514
- VM8804
- VM7804
- VM8604
- VM7604
- 2X-026G
- 2X-027G
- VM3404H
- VM5404H
- VM5808H
- VS0202
Matrycowy przełącznik wideo HDMI 8 x 8 True 4K
VM0808HB
- Łączy dowolne z 8 źródeł HDMI z dowolnym z 8 wyświetlaczy HDMI
- Obsługuje rozdzielczości True 4K do 4096 x 2160 @ 60Hz (4: 4: 4)
- Wiele metod sterowania - zarządzanie systemem za pomocą przycisków na przednim panelu, pilota IR, sterowania RS-232 i interfejsu Web GUI / Telnet za pośrednictwem połączeń Ethernet
- Zgodność z HDMI (3D, Deep Colour, 4K) i HDCP 2.2
- Wszystkie Funkcje



Przełącznik ATEN VM0808HB z serii matrycowych przełączników wideo True 4K HDMI, oferuje łatwy i niedrogi sposób na przekierowanie dowolnego z 8 źródeł wideo HDMI do jednego z 8 wyświetlaczy HDMI. Wyposażona w doskonałe rozdzielczości wideo do 4096 x 2160 przy 60 Hz (4: 4: 4), VM0808HB zapewnia niezawodny przesył sygnału i ultraszybkie przełączanie cyfrowego sygnału wideo, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowania w miejscach, w których wymagane jest przesyłanie cyfrowych sygnałów True 4K, takie jak imprezy, cyfrowe sale lekcyjne, audytoria, domy towarowe i inne.
Intuicyjny interfejs GUI VM0808HB pozwala użytkownikom elastycznie konfigurować dowolne połączenia wejściowe i wyjściowe, eliminując konieczność częstych zmian konfiguracji fizycznych. Oprócz wbudowanego webowego interfejsu użytkownika, VM0808HB może być obsługiwany za pomocą przycisków na przednim panelu, pilota IR, sterowania RS-232 i połączeń Telnet przez Ethernet, zapewniając użytkownikom najwyższą wygodę przy zachowaniu dostępności systemu z przełączaniem wideo wydajności w dowolnym momencie.
Zawartość opakowania
- 1x matrycowy przełącznik wideo VM0808HB 8 x 8 True 4K HDMI
- 1x przewód zasilający
- 1x pilot na podczerwień
- 1x odbiornik podczerwieni
- 1x zestaw do montażu w stojaku
- 1x skrócona instrukcja obsługi
- Łączy dowolne z 8 źródeł HDMI z dowolnym z 8 wyświetlaczy HDMI
- Obsługuje rozdzielczości True 4K do 4096 x 2160 @ 60Hz (4: 4: 4)
- Obsługuje HDR10+
- Wiele metod sterowania - zarządzanie systemem za pomocą przycisków na przednim panelu, pilota IR, sterowania RS-232 i interfejsu Web GUI / Telnet za pośrednictwem połączeń Ethernet
- Szybki i sprawny podgląd i sterowanie za pomocą aplikacji ATEN Video Matrix Control App
- EDID Expert ™ - wybiera optymalne ustawienia EDID, aby uzyskać płynne włączanie i wyświetlanie wysokiej jakości oraz najlepszą rozdzielczość wideo na różnych ekranach
- Szybkość sygnału do 6 Gbitów dla bezbłędnego True 4K na wyjściu
- Obsługuje dźwięk Dolby True HD i DTS HD Master
- Zgodność z HDMI (3D, Deep Colour, 4K) i HDCP 2.2
- Obsługuje Consumer Electronics Control (CEC)
- Wykrywanie włączenia zasilania - przełącza na następne włączone źródło zasilania, gdy jedno źródło jest wyłączone
- Zabezpieczenie ESD dla HDMI
- Obsługuje blokadę kabla HDMI ATEN LockPro™ dla bezpiecznego połączenia kabla HDMI
- Aktualizacja oprogramowania układowego
- Możliwość montażu w szafie (konstrukcja 1U)

| Wejście wideo | |
| Interfejsy | 8 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | 1.8 m / 4K@60Hz (4:4:4) |
| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 8 x gniazdo HDMI Typ A (czarne) |
| Maks. odległość | 3m / 4K@60Hz (4:4:4) 15m / 1920 x 1200 |
| Impedancja | 100 Ω |
| Wideo | |
| Maks. zegara pikseli | 600 MHz |
| Maks. rozdzielczość | Do 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 60Hz (4:4:4) |
| Maks. szybkość transmisji danych | 18 Gb/s (6 Gb/s na tor) |
| Zgodność | HDMI (3D, 4K, Deep Color) HDCP 2.2 Consumer Electronics Control (CEC) |
| Sterowanie | |
| RS-232 | Złącze: 1 x DB-9 żeńskie (czarne) Baud rate i protokół: Baud Rate: 19200, Bity danych: 8, Bity stopu: 1, Parzystość: nie, Kontrola przepływu: nie |
| Podczerwień | 1 x gniazdo Mini Stereo Jack (czarne) |
| Ethernet | 1 x gniazdo RJ-45 |
| Ustawienia EDID | Tryby EDID: Default / Port 1 / Remix / Customized (obsługa EDID Wizard) |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0-40°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, bez kondensacji |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Właściwości fizyczne | |
| Masa | 3.99 kg ( 8.79 lb ) |
| Obudowa | Metal |
| Wymiary(D x S x W) | 43.24 x 26.23 x 4.40 cm (17.02 x 10.33 x 1.73 in.) |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x 3-pinowe gniazdo AC IEC60320-C14 |
| Pobór mocy | AC110V:38.1W:179BTU/h AC220V:37.8W:177BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Partia w opakowaniu | 1 sztuka |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
vm0404hb_0808hb_video_matrix_switch_ds_en.pdf (1.3 MB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| vm0404hb-vm0808hb-user-manual-w.pdf (4.02 MB) | 2024-06-18 |
| video-matrix-control-app-user-manual-w.pdf (2.82 MB) | 2023-07-25 |
Skrócona instrukcja obsługi
vm0404hb_0808hb_video_matrix_switch_qsg.pdf (1.77 MB)Rysunek CAD
VM0808HB-ASM-V01_WEB.pdf (82.21 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v3.6.352 | 2025-05-22 | vm0808hb-v3.6.352.zip |
| Firmware Upgrade | v3.5.349 | 2024-08-26 | vm0808hb-v3.5.349.zip |
| Firmware Upgrade | v3.5.348 | 2024-07-01 | vm0808hb-v3.5.348.zip |
| Firmware Upgrade | v3.5.346 | 2023-06-27 | vm0808hb-v3.5.346.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Oprogramowanie i sterowniki
| System operacyjny | Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade Tool | ||||
| Firmware upgrade tool | v1.2.114 | 2025-05-05 | FirmwareUpgradeTool-Setup-v1.2.114.zip | |
Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
- Transmisja na odległość
- Przełączniki prezentacyjne
- Przełączniki wideo
- Konwertery wideo
- Rozdzielacze wideo
- Procesory ścian wideo
- Ekstendery KVM
- Przechwytywanie
- Oprogramowanie
- Szafy RACK z otwartą ramą
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.


