- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Modularne
-
VM1600A
- VM5808HA
- VM5404HA
- VM0202HB
- VM8584
- VM7584
- VM3250
- VM7824
- VM8824
- VM6404HB
- ATEN Video Matrix Control App
- ATEN Unizon
- VM7904
- VM0404HB
- VM0808HB
- VM-FAN554
- VM6809H
- VM51616H
- VM8814
- VM7814
- VM0202H
- VM-PWR800
- VM3200
- 2X-035G
- 2X-034G
- VM-FAN556
- VM0404HA
- VM7404
- VM7104
- VM7514
- VM8514
- VM8804
- VM7804
- VM8604
- VM7604
- 2X-026G
- 2X-027G
- VM3404H
- VM5404H
- VM5808H
- VS0202
Modularny przełącznik matrycowy 16 x 16
VM1600A
- Podłącz dowolne 16 źródeł video do dowolnych 16 ekranów dzięki modularnym rozwiązaniom matrycowym ATEN
- Szybko wymienne: Moduły wentylatorów, zasilacza oraz karty I/O; do wyminy w każdym momencie
- Opcjonalne redundantne zasilanie, zapewniające ciągłą pracę
- Wiele różnych sposobów konfiguracji, wliczając w to przyciski na przednim panelu, kontrolę po RS-232/422/485 oraz połączenie Ethernet dla web GUI lub Telnet
- Wszystkie Funkcje
Seria modularnych przełączników matrycowych ATEN, obejmuje przełączniki takie jak VM1600/VM3200 wraz z gamą szybko wymiennych kart I/O. To rozwiązanie oferuje kontrolę w czasie rzeczywistym i zaawansowany dostęp do zarządzania 16/32 źródłami wideo oraz 16/32 ekranami jednocześnie, dzięki zamknięciu modularnych kart I/O w jednej obudowie. Zaadaptowana w VM1600A/VM3200 technologia ATEN Seamless Switch™, łączy szybkie przełączanie video i skaler, który spójnie łączy się z systemami ścianek wideo.
Modularne przełączniki matrycowe ATEN to rozwiązanie łatwo rozszerzalne i idealne do zastosować A/V o dużej skali. Takich jak studia telewizyjne, centra kontroli ruchu, centra zarządzania kryzysowego i każdego innego które wymaga personalizowanego, przekazywania sygnału A/V o dużej prędkości.
Intuicyjna i innowacyjna stylistyka wraz z bezawaryjnością i niskimi kosztami obsługi, wspomagają dystrybucję i kontrolę najlepszego sygnału audio/video. Nagrodzone Red Dot Award GUI, może być użyte z dowolnego miejsca w sieci lub internecie. Konfiguracja ściany wideo lub instalacji digital signage nigdy nie była prostsza.
Zawartość opakowania
- 1x modularny przełącznik matrycowy VM1600A
- 1x kabel zasilający
- 1x blok zacisków
- 1x moduł wentylatorów (montowalny)
- 1x moduł zasilania (montowalny)
- 1x skrócona instrukcja obsługi
- Połącz dowolne 16 źródeł video do dowolnych 16 ekanów dzięki kartom I/O do modularnych przełącznikó matrycowych ATEN.
- Wiele różnych sposobów konfiguracji, wliczając w to przyciski na przednim panelu, kontrolę po RS-232/422/485 oraz połączenie Ethernet dla web GUI lub Telnet
- Wyświetlaj i kontroluj dzięki aplikacji ATEN Video Matrix Control App
- Rozdzielczości 4K – nawet do UHD (3840 x 2160) i DCI (4096 x 2160) z odświeżaniem 30 Hz (4:4:4) i 60 Hz (4:2:0)*
- Skaler – skaluje video do rozdzielczości natywnych ekranu*
- Seamless Switch™ – wspiera przełączanie o opóźnieniu bliskim zeru, gwarantując płynną transmisję video, przełączanie w czasie rzeczywistym i stabilny sygnał*
- Ściana wideo – pozwala na tworzenie dowolnych profili ścian wideo dzięki intuicyjnemu web GUI*
- Planowanie oparte o kalendarz – umożliwia odtwarzanie profili w oparciu o predefiniowany kalendarz u RTC
- EDID Expert – dobiera optymalne ustawienia EDID, dla sprawnego uruchamiania, wysokiej jakości obrazu i najlepszej rozdzielczości na wielu róźnych ekranach
- Obsługa audio – umożliwia ekstrakcję audio z HDMI i embeddowanie audio stereo*
- Dwu kierunkowy kanał RS-232 – pozwala na kontrolę podłączonych urządzeń seryjnych jednocześnie, dzięki web GUI
- Wspiera redundantne zasilanie dla większej niezawodności
- Zastosowanie szybko wymiennych kart I/O, modułu wentylatorów oraz zasilacza dla łatwiejszej obsługi i zwiększonej niezawodności
- Tryb Long-Reach dla przesyłania 1080p na 150m– wspiera przedłużoną transmisję AV używając karty I/O HDBaseT i ekstenderów video HDBaseT Class A
- Wsparcie dla HDCP 2.2*
- HDMI: 3D, Deep Color, 4K*
- Consumer Electronics Control (CEC) - wspierane*
- Montowalne w szafie Rack (6U)
Ważne:
1. Dostępność funkcji oznaczonych "*" zależy od zastosowanych kart I/O.
2. Podczas korzystania z funkcji Seamless Switch™; 3D, Deep Color, oraz przeplot (np. 1080i) nie będą wspierane. Aby użyć tych funkcji, konieczne będzie wyłączenie funkcji Seamless Switch™.
3. Wideo może nie być wyświetlane w zakresie, gdy włączona jest funkcja Seamless Switch™ lub Video Wall, w takim przypadku należy dostosować ustawienia wyświetlania w urządzeniu.

| Płytka wyjściowa | 4 x Slot |
| Płytka wejściowa | 4 x Slot |
| Wejście wideo | |
| Interfejsy | Zależnie od włożonej karty we/wy. |
| Maks. szybkość transmisji danych | 15.2 Gb/s (3.8Gb/s na tor) |
| Audio | |
| Wejście | Zależnie od włożonej karty wejściowej. |
| Wyjście | Zależnie od włożonej karty wyjściowej. |
| Sterowanie | |
| RS-232 | Złącze: 1 x DB-9 żeńskie (czarne) Konfiguracje pinów sterowania szeregowego: Pin2 = Tx, Pin 3=Rx, Pin 5= Gnd Baud Rate i protokół: Baud Rate:19200, Bity danych:8, Bity stopu:1, Parzystość: Nie, Kontrola przepływu: Nie |
| RS-485/RS-422 | Złącze: 1 x Złącze śrubowe, 5-polowe |
| Ethernet | Złącze: 1 x gniazdo RJ-45 |
| Ustawienia EDID | Tryby EDID: Default / Port1 / Remix / Customized (wsparcie dla EDID Wizard) |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x 3-pinowe gniazdo AC (IEC60320 C14) |
| Zasilanie | |
| Znamionowa moc wejściowa | 100-240 VAC; 50/60Hz; 3/6 A |
| Pobór mocy | AC110V:460W:166BTU/h AC220V:460W:156BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Wentylator | Przepływ powietrza: 55.2 cfm Napięcie pracy: 10.8 - 13.8V DC Temperatura pracy: -10 - 70°C |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 15.11 kg ( 33.28 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 48.20 x 41.66 x 26.59 cm (18.98 x 16.4 x 10.47 in.) |
| Partia w opakowaniu | 1 szt. |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Poradniki dotyczące zastosowań
![]() |
Historie sukcesu
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Arkusz danych
vm1600a_video_matrix _switch_ds_en.pdf (3.52 MB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| video-matrix-control-app-user-manual-w.pdf (2.82 MB) | 2023-07-25 |
| vm1600a-user-manual-w.pdf (8.59 MB) | 2023-07-11 |
| vm_restful_api_2021-08-05.pdf (1.2 MB) | 2021-08-05 |
Skrócona instrukcja obsługi
vm1600a_video_matrix_switch_qsg.pdf (2.14 MB)Rysunek CAD
VM1600A-ASM-V01-WEB_Model_(1).pdf (83.41 KB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v4.4.433 | 2025-12-19 | vm1600a-v4.4.433.zip |
| Firmware Upgrade | v4.4.431 | 2025-06-09 | vm1600a-v4.4.431.zip |
| Firmware Upgrade | v4.3.427 | 2023-07-24 | vm1600a-v4.3.427.zip |
| Firmware Upgrade | v4.3.425 | 2023-03-01 | vm1600a_v4.3.425.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Oprogramowanie i sterowniki
| System operacyjny | Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade Tool | ||||
| Firmware upgrade tool | v1.2.114 | 2025-05-05 | FirmwareUpgradeTool-Setup-v1.2.114.zip | |
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.












