- Produkty
- Profesjonalne audio/wideo
- Transmisja na odległość
- Optyczny / AOC
-
VE883AR
- VE8962R
- VE8962T
- VE1833
- VE883A
- VE883AT
- VE7835A
- VE7833A
- VE7834A
- VE1821
- VE2812PR
- VE7832A
- VE7831A
- VE1843
- VE1901AUST
- VE1901AEUT
- VE1801AUST
- VE1801AEUT
- VE8952R
- VE8952T
- VE3912T
- VE2812AUST
- VE2812AEUT
- VE44PB
- VE66DTH
- VE781010
- VE781020
- VE781030
- VE2812AT
- VE883R
- VE2812R
- VE8900 / VE8950 Control App
- VE7833
- VB905
- VE814AR
- VE814AT
- VE813A
- VE816R
- VE8950T
- VE8950R
- VE8900T
- VE8900R
- VE811
- VE811R
- VE811T
- VE607
- VE1812T
- VE1812R
- VE1812
- VE157
- VE807
- VB800
- VE901T
- VE901R
- VE901
- VE170RQ
- VE170Q
- VE814A
- VE849
- VE805R
- VE802
- VE802T
- VE802R
- VE801
- VE801T
- VE801R
- VE800A
- VE800AR
- VE601
- VE601R
- VE601T
- VE156
- VE156T
- VE156R
- VE606
- VE606T
- VE606R
- VE806
- VE602
- VE812
- VE812T
- VE812R
- VE172R
- VE803
- VE882
- VE829
- VE150A
- VE150AR
- VE810
- VE600A
- VE170
- VE170R
- VE066
Odbiornik optyczny HDMI True 4K (4K@300m (K1, MM) / 10km (K2, SM))
VE883AR
- Rozszerza sygnały wideo HDMI, audio, IR, RS-232 i Ethernet za pomocą dupleksowego kabla światłowodowego na odległość do 10 km.
- Bezstratna transmisja sygnałów do 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 60 Hz (4:4:4)
- Unikalna technologia FarSmooth firmy ATEN - zapobiega opóźnieniom i zawieszaniu się obrazu, dopasowując szybkości wyjściowe do szybkości wejściowych i zapewniając stabilne, płynne i identyczne ze źródłem wyświetlanie obrazu 4K@60Hz dzięki przepustowości 10 Gb/s.
- "Przezroczysta" obsługa sygnałów USB 2.0 dla rozszerzonej łączności z urządzeniami peryferyjnymi USB przy maksymalnej szybkości transferu 25 MB/s.
- Wszystkie Funkcje


Zalecane nadajniki
VE883AR to odbiornik optyczny True 4K HDMI, który umożliwia bezstratne przesyłanie sygnałów HDMI, audio, USB 2.0, IR, RS-232 i Gigabit Ethernet o rozdzielczości do 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 60 Hz (4:4:4) na odległość 300 m (VE883ARK1) lub 10 km (VE883ARK2) za pomocą pojedynczego, dupleksowego kabla światłowodowego. Kable światłowodowe są izolowane elektrycznie, dzięki czemu są odporne na zakłócenia RFI i EMI. Dzięki wyjątkowej technologii FarSmooth firmy ATEN, VE883AR zapobiega opóźnieniom i zamrożeniom, dopasowując szybkości wyjściowe do szybkości wejściowych i zapewniając stabilne, płynne i identyczne z źródłowym wyświetlanie wideo, szczególnie w zastosowaniach rozszerzających na duże odległości, gdzie wymagane są nieprzerwane strumienie wideo.
VE883AR jest wyposażony w interfejsy wyjścia HDMI, analogowego wyjścia audio, USB 2.0, IR, RS-232 i Gigabit Ethernet. Łączność z urządzeniami peryferyjnymi USB jest rozszerzona dzięki dwóm portom USB typu A w VE883AR. W celu rozszerzenia połączeń punkt-punkt dołączone są moduły SFP+, które służą do połączeń optycznych. Ponadto VE883AR jest kompatybilny z kartą wyjścia optycznego ATEN VM8584 instalowaną w modułowych przełącznikach matrycowych ATEN w celu rozszerzenia zakresu zastosowań. Nadaje się do instalacji, w których niezbędna jest prawdziwa transmisja wideo 4K na dużą odległość i izolacja elektryczna, takich jak sterownie, fabryki i szpitale.
Uwaga: VE883A / VE883AT / VE883AR nie jest wstecznie kompatybilny z VE883 / VE883T / VE883R.
Zawartość opakowania
- 1x optyczny odbiornik True 4K HDMI VE883AR
- 1x zasilacz i przewód zasilający
- 1x 3-stykowy blok zacisków
- 1x 5-stykowa listwa zaciskowa
- 1x odbiornik podczerwieni
- 1x nadajnik podczerwieni
- 1x HDMI LockPro
- 1x moduł SFP
- 1x instrukcja obsługi
- Rozszerza sygnały wideo HDMI, audio, IR, RS-232 i Ethernet za pomocą dupleksowego kabla światłowodowego na odległość do 10 km*
- Bezstratna transmisja sygnałów do 4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 60 Hz (4:4:4)
- HDMI (3D, Deep Color, True 4K); zgodność z HDCP 2.2
- Ekskluzywna technologia FarSmooth firmy ATEN - zapobiega opóźnieniom i zawieszaniu się obrazu, dopasowując szybkości wyjściowe do szybkości wejściowych i zapewniając stabilne, płynne i identyczne ze źródłem wyświetlanie obrazu 4K@60Hz dzięki przepustowości 10 Gb/s
- Obsługuje przezroczyste sygnały USB 2.0 dla rozszerzonej łączności z urządzeniami peryferyjnymi USB przy maksymalnej szybkości transferu 25 MB/s
- Dwukierunkowa transmisja sygnału IR - transmisja IR jest przetwarzana w jednym kierunku, w zakresie od 30 kHz do 56 kHz
- Posiada port szeregowy RS-232 do podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak ekrany dotykowe i skanery kodów kreskowych
- Obsługuje aktualizacje wsadowe przy użyciu narzędzia do aktualizacji oprogramowania sprzętowego
- Wbudowane zabezpieczenie ESD 8 kV / 15 kV
- Plug-and-play
- Możliwość podłączania "na gorąco"
- Możliwość montażu w szafie rack
Uwaga:
• Maksymalna odległość transmisji może się różnić w zależności od typu światłowodu, szerokości pasma, łączenia złączy, strat, modelu, dyspersji chromatycznej, czynnika środowiskowego i zagięć.
• W przypadku transmisji na duże odległości ATEN zaleca stosowanie modułów SFP+, aby zapewnić zgodność ze światłowodami jedno- lub wielomodowymi. W zależności od wybranego pakietu (VE883AK1 lub VE883AK2) dostarczane są różne moduły SFP+:
• VE883AK1: wielomodowy transceiver SFP+ 10 Gb/s/300 m z dupleksem
• VE883AK2: Transceiver jednomodowy SFP+ 10 Gb/s/10 km z dupleksem
• ATEN zaleca stosowanie światłowodów jednomodowych zgodnych ze specyfikacją IEC 11801 (OS1, OS1a, OS2) oraz światłowodów wielomodowych zgodnych ze specyfikacją IEC 11801 (OM3, OM4).
• Urządzenie jest produktem laserowym klasy 1. Spełnia przepisy bezpieczeństwa IEC/EN 60825-1, 21 CFR 1040.10 i 1040.11 z wyjątkiem odstępstw zgodnie z Laser Notice No. 50 z dnia 24 czerwca 2007 r.

| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 1 x gniazdo HDMI typ A (czarne) |
| Impedancja | 100 Ω |
| Maks. odległość | do 5 m |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 10,2 Gb/s (3,4 Gb/s na tor) |
| Maks. zegara pikseli | 594 MHz |
| Zgodność | HDMI (3D, Deep Color, 4K) HDCP 2.2/2.3 |
| Maks. rozdzielczość | 4096x2160@60Hz (4:4:4) / 3840x2160@60Hz (4:4:4) |
| Maks. odległość | 1 x moduł SFP (*uwaga) VE883AK1: 4Kx2K/60Hz 4:4:4 do 300m (MM, OM3, czarny) VE883AK2: 4Kx2K/60Hz 4:4:4 do 10km (SM, niebieski) |
| Audio | |
| Wejście | N/D |
| Wyjście | 1 x zacisk terminalowy, 5-stykowy (zielony) |
| Złącza | |
| Jednostka do jednostki | 1 x dwukierunkowy SFP (LC) |
| Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x gniazdo Micro USB (typ B) (czarne) |
| Zasilanie | 1 x gniazdo DC Jack z blokadą |
| Światłowód | |
| Szybkość danych | 10.3 Gb/s |
| Długość fali | VE883AK1: 850 nm VE883AK2: 1310 nm |
| Typ światłowodu | VE883AK1: Multimode (MM), OM3, typ LC Duplex VE883AK2: Singlemode (SM), typ LC Duplex |
| Sterowanie | |
| Kanał USB | 1 x gniazdo USB typ A (białe) |
| Kanał RS-232 | 1 x zacisk terminalowy, 3-stykowy (zielony) |
| Kanał podczerwieni | 1 x gniazdo mini jack stereo (czarne); 30k~56 kHz transmisja w pełnym zakresie |
| Kanał Ethernet | 1 x GbE (gniazdo RJ-45) |
| Diody LED | |
| Zasilanie | 1 (zielona) |
| Połączenie | 1 (pomarańczowa) |
| Wyjście wideo | 1 (pomarańczowa) |
| Pobór mocy | DC12V:6.5W:52BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0-40°C |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60°C |
| Wilgotność | 0 - 80% RH, bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 0.66 kg ( 1.45 lb ) |
| Wymiary (D x S x W) z mocowaniem | 16.94 x 14.69 x 3.00 cm (6.67 x 5.78 x 1.18 in.) |
| Wymiary (D x S x W) bez mocowania | 16.60 x 12.49 x 2.90 cm (6.54 x 4.92 x 1.14 in.) |
| Uwaga | 1. Odległość robocza jest przybliżona. Typowa maksymalna odległość może się różnić w zależności od takich czynników, jak typ włókna, szerokość pasma, łączenie złączy, straty, dyspersja modalna lub chromatyczna, czynniki środowiskowe i zagięcia. 2. Zaleca się stosowanie światłowodów jednomodowych zgodnych ze specyfikacją IEC 60793-2-50 B1.1 lub ITU-T G.652.B; należy używać światłowodów wielomodowych zgodnych ze specyfikacją IEC 11801 (OM3). 3. Urządzenie jest produktem laserowym klasy 1. Spełnia przepisy bezpieczeństwa IEC-60825, FDA 21 CFR 1040.10 i FDA 21 CFR 1040.11. |
| Rozdzielczości wejściowe | 640x480 @ 60/67/72/75 Hz | 480p 60 Hz (4:3)/(16:9) |
| 720x400 @ 70 Hz | 720p 60 Hz | |
| 800x600 @ 56/60/72/75 Hz | 1080i 60 Hz | |
| 1024x768 @ 60/70/75 Hz | 640x480 60Hz (4:3) | |
| 1280x800 @ 60 Hz | 576p 50 Hz (4:3)/(16:9) | |
| 1280x1024 @ 60/75 Hz | 720p 50 Hz | |
| 1400x1050 @ 60 Hz | 1080i 50 Hz | |
| 1440x900 @ 60 Hz | 1080p 24/25/30/50 Hz | |
| 1600x1200 @ 60 Hz | 3840x2160p 24/25/30/50/60 Hz | |
| 1680x1050 @ 60 Hz | 4096x2160p 24/25/30/50/60 Hz | |
| 1920x1080 @ 60/120/144/240 Hz | 3840x2160p 50 Hz 4:2:0/60 Hz 4:2:0 | |
| 1920x1200 @ 60 Hz / 60 Hz (Reduced Blanking) | 4096x2160p 50 Hz 4:2:0/60 Hz 4:2:0 | |
| 1080p 60 Hz |
Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| ve883a-user-manual-w.pdf (1.13 MB) | 2024-11-15 |
Skrócona instrukcja obsługi
VE883A-True-4K-HDMI-Optical-Extender-qsg.pdf (1.69 MB)Rysunek CAD
VE883AR-ASM-V01-CAD-DRAWING.pdf (64.61 KB)Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
- Matrycowe przełączniki wideo
- Przełączniki wideo
- Rozdzielacze wideo
- Konwertery wideo
- Przełączniki KVM Desktop
- Audio / Video Connectivity
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.
