Konwerter 12G-SDI do HDMI 2.0
VC486
- W czasie rzeczywistym konwertuje sygnały wejściowe HD/3G/6G/12G-SDI do wyjściowego HDMI
- Sygnał SDI jest prze-zegarowany dla wyższej jakości
- Wspiera standard SDI SMPTE-292/424/425-3/2081/2082
- Wspiera analogowe wyjście audio stereo poprzez złącze RCA (R/L)
- Wszystkie Funkcje


VC486 to konwerter 12G-SDI do HDMI 2.0 który zamienia sygnał HD/3G/6G/12G-SDI na wyjściowy sygnal HDMI w czasie rzeczywistym. Wspiera różne odległości transmisji, w zależności od użytego formatu SDI, wliczając w to 45 m (12G-SDI, 60 m (6G-SDI), 90 m (3G-SDI) i 150 m (HD-SDI) oferując elastyczność dla profesjonalnych projektów wideo. VC486 to doskonały wybór do zastosowań które używają HDMI jako monitorów do transmisji SDI i podłączenia do projektorów wideo.
Zawartość opakowania
- 1x VC486 konwerter 12G-SDI do HDMI 2.0
- 1x zasilacz
- 1x HDMI LockPro
- 4x gumowe stopki
- 1x skrócona instrukcja obsługi
- W czasie rzeczywistym, konwertuje sygnały wejściowe HD/3G/6G/12G-SDI do wyjściowego HDMI
- Sygnał SDI jest prze-zegarowany dla wyższej jakości
- Wspiera standard SDI SMPTE-292/424/425-3/2081/2082
- Wspiera dystans SDI do nawet 45 m (12G-SDI), 60 m (6G-SDI), 90 m (3G-SDI) i 150 m (HD-SDI)
- Wspierane formaty SDI:
• HD-SDI (SMPTE 292M, 296M, do 1.485 Gbps)
• 3G-SDI (SMPTE 424M, 425M level A i B, do 2.97 Gbps)
• 6G-SDI (SMPTE 2081-1, SMPTE 2081-10, do 6 Gbps)
• 12G-SDI (SMPTE 2081-1, SMPTE 2081-10, SMPTE 2082-1 i SMPTE 2082-10, do 12 Gbps) - Wspiera analogowe wyjscie audio stereo poprzez złącze RCA (R/L)
- Automatyczne wykrywanie wejściowych sygnałów wideo
- Analogowy wybór kanału audio poprzez 8-krokowy przełącznik
- Zabezpieczane złącze zasilania

| Przełączniki | |
| Wybór EDID dźwięku | 1 x przełącznik obrotowy (8 kroków) |
| Sterowanie | |
| USB | 1 x gniazdo Micro USB (aktualizacja FW) |
| Wejście wideo | |
| Interfejsy | 1 x SDI (złącze BNC, gniazdo z blokadą) |
| Impedancja | 75 Ω |
| Wyjście wideo | |
| Interfejsy | 1 x gniazdo HDMI (Typ-A) 1 x SDI (złącze BNC, gniazdo z blokadą) |
| Impedancja | HDMI 100 Ω / SDI 75 Ω |
| Wideo | |
| Maks. szybkość transmisji danych | 12 Gb/s |
| Obsługiwane rozdzielczości | 720p50, 720p59.94, 720p60 1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60 , 1080PsF25, 1080PsF29.97, 1080PsF30 1080i50, 1080i59.94, 1080i60 2K DCI 23.98p, 2K DCI 24p, 2K DCI 25p, 2K DCI 25PsF 2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59.94, 2160p60 4K DCI 23.98p, 4K DCI 24p, 4K DCI 25p |
| Maks. odległość | [12G-SDI] do 45m [6G-SDI] do 60m [3G-SDI] do 90m [HD-SDI] do 150m HDMI do 3m (3840 X 2160@60Hz) |
| Audio | |
| Wyjście | 1 x gniazdo HDMI (Typ-A) 2 x gniazdo RCA (R/L, dźwięk analogowy) |
| Format | Zgodność z HDMI 2.0 z dwukanałowym dźwiękiem |
| Formaty SDI | HD-SDI (SMPTE 292M, 296M, do 1.485 Gb/s) 3G-SDI (SMPTE 424M, 425M level A, do 2.97 Gb/s) 6G-SDI (SMPTE 2081-1, SMPTE 2081-10, do 6 Gb/s) 12G-SDI (SMPTE 2081-1, SMPTE 2081-10, SMPTE 2082-1 i SMPTE 2082-10, do 12Gb/s) |
| Złącza | |
| Zasilanie | 1 x gniazdo DC, 5V 3A, z blokadą |
| Pobór mocy | DC5V:5.69W:27BTU/h Uwaga: ● Pomiar w watach wskazuje typowy pobór mocy urządzenia bez obciążenia zewnętrznego. ● Pomiar w BTU/h wskazuje pobór mocy urządzenia przy pełnym obciążeniu. |
| Środowiskowe | |
| Temperatura robocza | 0 - 40 ºC |
| Temperatura przechowywania | -20 - 60 ºC |
| Wilgotność | 20 - 90% RH, bez kondensacji |
| Właściwości fizyczne | |
| Obudowa | Metal |
| Masa | 0.65 kg ( 1.43 lb ) |
| Wymiary(D x S x W) | 18.20 x 12.96 x 2.87 cm (7.17 x 5.1 x 1.13 in.) |
| Partia w opakowaniu | 5 sztuk |
| Uwaga | Uwaga, dla niektórych produktów z montażem RACK standardowe wymiary szerokość/głębokość/wysokość mogą być wyrażone w postaci długość/szerokość/wysokość. |
Arkusz danych
vc486_converter_ds_en.pdf (1.12 MB)Instrukcja
| Nazwa pliku | Data wydania |
| vc486_um_w-2021-08-24.pdf (2.23 MB) | 2021-08-24 |
Skrócona instrukcja obsługi
vc486_converter_qsg.pdf (1.37 MB)Oprogramowanie układowe
| Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Firmware Upgrade | v1.0.073 | 2021-11-11 | vc486_v1.0.073.zip |
Uwaga : W przypadku zapytań dotyczących wersji oprogramowania układowego starszych niż 3 lata, prosimy o kontakt z zespołem pomocy technicznej .
Oprogramowanie i sterowniki
| System operacyjny | Opis | Wer. | Data wydania | Nazwa pliku |
| Inne | ||||
| Windows | Configuration Software | v1.0.062 | 2021-08-26 | aten_vc486_setup_v1.0.062.zip |
Kompatybilne produkty Wyświetl wszystko
- Przełączniki wideo
- Rozdzielacze wideo
- Matrycowe przełączniki wideo
- Transmisja na odległość
- AV over IP
- Ekstendery KVM
- Konwertery wideo
Uwaga : Wszystkie wymienione powyżej produkty zostały sprawdzone pod kątem pełnej zgodności z ich przeznaczeniem, tam gdzie ma to zastosowanie (np. zgodność klawiatury/wyświetlacza/myszy z przełącznikami KVM i przedłużaczami). W przypadku dalszych pytań dotyczących funkcjonalności prosimy odwiedzić Centrum pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.
